Мондиал 2018

Белгия сензационно изхвърли Бразилия от световното с 2:1

1599 | 6 юли 2018 | 23:01

Фернандиньо си отбеляза автогол, Кевин де Бройне вкара още един за белгийците след блестяща контраатака.

Белгия сензационно изхвърли Бразилия с 2:1 във втория четвъртфинален мач на Мондиала в Русия. На стадион „Казан Арена“ автогол си отбеляза Фернандиньо в 13-ата минута, а за белгийците Кевин де Бройне завърши с гол една блестяща контраатака в 31-ата.

След почивката бразилската резерва Ренато Аугусто върна един гол в 76-ата минута. Изключителен мач направи вратарят на белгийците Тибо Куртоа, който спаси опасни удари в края на мача.

Изключително слабо играха звездите на бразилците Неймар и Коутиньо.

Двата тима се срещнаха за втори път в историята си на световни финали. През 2002 година Бразилия отстрани Белгия в осминафиналите с 2:0 и триумфира накрая с титлата, припомня Агенция "Фокус".

По-рано днес в Нижний Новгород стана ясен първият полуфиналист, който очаква победителя от мача в Казан. Това е отборът на Франция, който отстрани Уругвай с 2:0 в Нижни Новгород.

От категорията

Кралев с награда от организаторите на Световната купа по ски в Банско

„Без държавата и частните спонсори нямаше да се справим“, отбеляза ...

23 февр. 2019 | 17:02

Агаси: Григор сам се поставя под високо напрежение

"Не е лесно да те сравняват с Федерер", казва бившият номер 1 в ...

23 февр. 2019 | 11:42

Британски медии: Михаел Шумахер вече не е на легло

Бившият мениджър на легендата на Формула 1 обяви, че скоро може да очакваме ...

21 февр. 2019 | 10:43

Спас Русев оставя "Левски" с дългове от над 32 милиона лева.

Отделно от това клубът продължава да трупа дългове със скорост 2 милиона лева ...

20 февр. 2019 | 08:42

За да коментирате, трябва да влезете в системата. Моля, въведете потребителско име и парола, а ако все още нямате регистрация, си направете. Процедурата няма да отнеме повече от няколко минути, а за Ваше удобство може още по-бързо да влезете с профила си във Фейсбук.