Японецът надви най-добрият ни тенисист с 2:0 сета и така намери място на полуфиналите

Григор Димитров отпадна от тенис турнира в Бризбейн след тежка загуба от Нишикори

1404 | 3 ян. 2019 | 13:56

Григор Димитров не успя да победи Кей Нишикори и отпадна на четвъртфиналите на турнира от сериите АТП 250 в Бризбейн.

Японецът надви най-добрият ни тенисист с 2:0 сета след 7-5, 7-5 и така намери място на полуфиналите, където ще мери сили с Жереми Шарди.

Това е петото поражение за Димитров от Нишикори, като след него хасковлията ще отстъпи до 21-ото място в световната ранглиста, тъй като не успя да зашити класирането от предходния сезон в Бризбейн. Тогава Димитров достигна до полуфинала. До момента Гришо има само една победа над Нишикори и тя дойде именно на този турнир през 2017 г., когато първата ни ракета се поздрави с трофея, пише gong.bg.

Двубоят в четвъртък започна равностойно, като и двамата тенисисти имаха висок процент на вкаран първи сервис. В края на частта Димитров обаче показа колебания и бе пробит. Така Нишикори получи психическо предимство и в крайна сметка поведе.

Гришо стартира много уверено във втория сет и още във втория гейм проби опонента си. Българинът взе комфортен аванс, но в седмия гейм допусна пробив. В последствие Нишикори изравни, а в 11-ия гейм Димитров отново не успя да спаси подаването си. Това може би бе и ключовият момент в мача, който наклони везните в полза на Нишикори и той поведе с 6-5, а след това сервира и бе безпогрешен, за да спечели мача.

Следващият турнир, в който Григор ще участва, е Откритото първенство на Австралия. Първият турнир от Големия шлем започва на 14 януари и ще продължи до 27 януари.

От категорията

Волейболистките ни с престижна победа над световния шампион Сърбия

В среща от 13-ия кръг, играна в китайския град Нинбо, българките надиграха ...

18 юни 2019 | 14:37

Арестуваха Мишел Платини в Париж

Срещу Платини беше повдигнато обвинение за получаване на нерегламентирано ...

18 юни 2019 | 11:58

Пуснаха Мишел Платини на свобода

Това не е първо обвинение срещу французина. Той изтърпява 4-ри годишна забрана ...

19 юни 2019 | 09:33

След продължително боледуване

Почина футболната легенда на Черноморец (Бургас) Владо Стоянов

Бившият таран се бореше с дребноклетъчен карцином на белия дроб, но не успя да ...

18 юни 2019 | 17:14

За да коментирате, трябва да влезете в системата. Моля, въведете потребителско име и парола, а ако все още нямате регистрация, си направете. Процедурата няма да отнеме повече от няколко минути, а за Ваше удобство може още по-бързо да влезете с профила си във Фейсбук.