Турнирът е последният, девети, от сериите "Мастърс"

Григор Димитров разгроми Доминик Тийм в Париж

1891 | 31 окт. 2019 | 16:19

Нашенецът надви световния № 5 с 2:0 сета след 1 час и 12 минути игра в парижката зала "Берси"

Григор Димитров разгроми световния № 5, австриецът Доминик Тийм с 2:0 сета след 1 час и 12 минути игра в парижката зала "Берси".

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на силния тенис турнир от сериите Мастърс 1000 в Париж, след като надигра убедително Доминик Тийм с 6-3, 6-2 за около час и 15 минути игра, предаде БГНЕС.

Първата ни ракета започна уверено и при първата си възможност за пробив, я реализира и дръпна с 3-1. До края на сета той нямаше затруднения и при втория си мачбол поведе в резултата. Във втората част 28-годишният българин продължи да натиска австриеца и след дълъг трети гейм, в крайна сметка, успя да пробие и да направи още една голяма крачка към четвъртфиналите.

Шампионът във Виена изглеждаше уморен и безидеен на корта, а Димитров играеше все по-вдъхновено, и след нов пробив сломи съпротивата на съперника. Григор поведе с 3-2 успеха в съперничеството между двамата, като бе спечелил и последният двубой помежду им във финалите на „ATP” в Лондон.

В спор за място на полуфиналите полуфиналистът от „Ю Ес Оупън” ще се изправи срещу чилиеца Кристиан Гарин, който елиминира след страхотна драма представителя на домакините Жереми Шарди в три сета. Това ще бъде първи сблъсък между двамата.

Турнирът е последният, девети, от сериите "Мастърс", както и последният мъжки турнир преди финалите на ATP.