На 1/8-финалите съперник на Нишикори ще бъде Филип Колшрайбер

Григор се провали на рождения си ден

6529 | 16 май 2018 | 20:55

Тенисист №4 в света допусна обрат и отпадна безславно от "Мастърс" в Рим

Навръх 27-ия си рожден днес Григор Димитров допусна обрат срещу Кей Нишикори (Яп) със 7:6 (4), 5:7, 4:6 и отпадна още във II кръг на "Мастърс" турнира по тенис в Рим (Ит, €4,87 млн.). Това бе първият двубой в надпреварата за поставения под №3 българин, който по право почива на старта на основната схема.

Първи брейк в мача постигна Нишикори, който поведе с 4:2 и 5:3 гейма, а при 5:4 сервираше за първата част. В последния възможен момент Димитров върна пробива, при това на нула, след което се стигна до тайбрек. В дългия гейм българинът допусна минибрейк и изостана с 2:4 т., но от другата страна мрежата спечели 5 поредни точки и поведе с 1-0.

Втората част се разви почти огледално - този път Григор не се възползва от един пробив преднина и вместо да затвърди за 5:3 гейма, моментално допусна рибрейк за 4:4. При 5:6 пък нашият сервираше за влизане в тайбрек, но при 0:40 успя да спаси само първите два сетбола на японеца.

В решаващия III сет двамата взимаха геймовете си до 2:2, когато Димитров направи пробив и го затвърди за 4:2. Отново обаче се повтори ситуацията от предната част и нашият бе пробит обратно за 4:4, след което пропусна брейкбол в подаването на Нишикори и той поведе с 5:4. Така световният №4 трябваше да сервира за оставане в мача, но се провали още при първия открил се мачбол за японеца.

Това бе четвърта загуба за Димитров в общо пет мача срещу този съперник. На 1/8-финалите съперник на Нишикори ще бъде германският ветеран Филип Колшрайбер (34 г.), който преодоля №13 в схемата Джак Сок с 6:4, 6:3.

От категорията

Домусчиев към Русев и Ганчев: Концентрирайте се върху вашите проблеми

Изумяват ме словесните атаки на двамата собственици на грандовете, написа ...

22 окт. 2018 | 20:17

Фюри: Пулев е старец за мен, дядка

Англичанинът, който в кариерата си има 22 победи (11 с нокаут) и 1 загуба, ...

21 окт. 2018 | 14:09

Лудогорец победи Левски с 2:1 и поведе в класирането

Така шампионите с 29 точки станаха лидери с една пред Левски и с 4 пред ЦСКА, ...

20 окт. 2018 | 22:14

Второ злато от младежката олимпиада в Буенос Айрес спечели бургаска двойка в акробатиката

Българският тандем триумфира на финала с резултат 27,850 точки. Сребърни ...

16 окт. 2018 | 17:32

За да коментирате, трябва да влезете в системата. Моля, въведете потребителско име и парола, а ако все още нямате регистрация, си направете. Процедурата няма да отнеме повече от няколко минути, а за Ваше удобство може още по-бързо да влезете с профила си във Фейсбук.