Тенесистът ще срещне в третия кръг победителя от мача между Джак Сок и Хенри Лааксонен

Гришо отвя Южни на Мастърса в Индиън Уелс

905 | 13 март 2017 | 11:27

Григор Димитров стартира с чиста победа в два сета участието си на Мастърс турнира в Индиън Уелс, след като надигра Михаил Южни във втория кръг с 6-4, 6-0

Първият сет започна с гейм на нула в полза на Гришо, който проби още първото подаване на Южни при 15-40 и двойна грешка на руснака. Димитров обаче върна жеста и направи двойна грешка на свой сервис, което донесе нов шанс за пробив на Южни и той го използва да намали на 2-1, а после спечели своето подаване за 2-2.

Григор взимаше по-лесно подаванията си, а Михаил Южни влагаше повече усилия на свой сервис, но удържаше до 5-4 за Григор, когато в 10-ия гейм първата ни ракета натисна, поведе с 40-15 и реализира още първия сетбол на сервис на противника за 6-4.

Вторият сет започна с гейм за Димитров и отново негов пробив за 2-0 след най-дългия сет, като пробивът дойде чак от петата възможност. Това сякаш окончателно сломи Южни, който оклюма и загуби на бърза ръка нови три гейма за 5-0 за хасковлията. Южни имаше един последен шанс да се спаси от загубен сет на нула, но Гришо бе в настроение бързо да завърши мача и го проби за трети път само в този сет за крайното 6-0.

Григор Димитров ще срещне в третия кръг победителя от мача между Джак Сок (САЩ) и Хенри Лааксонен (Швейцария), които играят тази нощ.

Източник: Дир.бг.

От категорията

Кубрат Пулев след победата: Публиката беше невероятна! (Видео)

Българинът надви Кевин Джонсън в зала "Арена Армеец" с единодушно ...

29 апр. 2017 | 12:32

Шествията на агитките на "Левски" и ЦСКА блокират столицата

Около 20 000 привърженици на двата отбора очакват от СДВР на днешното футболно ...

29 апр. 2017 | 11:54

Кубрат Пулев очаквано победи Кевин Джонсън (Видео)

Кобрата се наложи над американеца по точки в оспорвана битка за ...

28 апр. 2017 | 23:32

Безапелационен Тервел Пулев с трета победа на професионалния ринг

Подкрепян бурно от родните фенове, бронзовият медалист от Лондон’2012 не остави ...

28 апр. 2017 | 22:35

За да коментирате, трябва да влезете в системата. Моля, въведете потребителско име и парола, а ако все още нямате регистрация, си направете. Процедурата няма да отнеме повече от няколко минути, а за Ваше удобство може още по-бързо да влезете с профила си във Фейсбук.