Българинът се измъчи срещу австралиеца Джон Милман

Гришо се спаси от голям резил и е на 1/4-финал в Бризбейн

1331 | 4 ян. 2018 | 16:33

Следващият мач на Димитров е с Кайл Едмънд от Великобритания, който в момента е 50-и в класацията на АТР

Григор Димитров започна с изклчючително труден успех защитатата на титлата си в Бризбейн. В среща от втория кръг българинът се наложи над австралиеца Джон Милмън след 4:6, 7:6(8), 6:3, като трябваше да спасява два мачбола във втория сет, предава БЛИЦ.

С този успех Димитров се класира за 1/4-финалите, където му предстои сблъсък с Кайл Едмънд от Великобритания, който в момента е 50-и в класацията на АТР.

Григор Димитров започна по-добре срещата и стигна до пробив за 2:1. Джон Милман обаче не се притесни и изравни още в следващия гейм - 2:2. В следващите минути двубоят беше изключително оспорван, като на няколко пъти двамата тенисисти можеха да спечелят подаване на противника. За съжаление това се случи в 10-ия гейм, когато Димитров сервира, но не показа убедителна игра и загуби гейма, с което и сета - 6:4 в полза в Милман.

Втората част се разви по изключително драматичен начин. Двамата тенисисти си размениха по един пробив и така сетът трябваше да се реши в тайбрек. В него Милман поведе с 3:0, но Григор бързо се съвзе и изравни за 3:3. Австралиецът сервираше за мача при 6:5 в своя полза, но Димитров демонстрира характер и спаси мачбола. Впоследствие Джон имаше още един мачбол, но хасковлията пак се измъкна. Гришо показа характер и стигна до минипробив за 9:8, който затвърди при свой сервис - 10:8 в тайбрека и 1:1 в сетовете.

В третия сет Димитров не остави съмнения кой е по-добрият и победи убедително с 6:3.

От категорията

Кралят на футбола Пеле е настанен в болница заради силна преумора

Най-добрият футболист на ХХ век е единственият в историята трикратен световен ...

19 ян. 2018 | 16:35

Григор надви Рубльов в адската жега в Мелбърн, класира се за четвъртия кръг

Българинът победи първата ракета на Русия Андрей Рубльов с 6:3, 4:6, 6:4, 6:4

19 ян. 2018 | 10:07

Култови лафове на Валери Божинов влязоха в пиеса на театър "Сълза и смях"

В постановката "Жена ми се казва Борис" главните роли се изпълняват ...

18 ян. 2018 | 11:58

Невероятна драма! Григор подчини 186-ия в света след 5-сетов трилър

Димитров надви американския квалификант Макензи Макдоналд с 4-6, 6-2, 6-4, 0-6, ...

17 ян. 2018 | 14:55

За да коментирате, трябва да влезете в системата. Моля, въведете потребителско име и парола, а ако все още нямате регистрация, си направете. Процедурата няма да отнеме повече от няколко минути, а за Ваше удобство може още по-бързо да влезете с профила си във Фейсбук.