Голям успех на българския волейбол

Исторически подвиг! "Марица" ще играе в Шампионската лига

569 | 11 ноем. 2017 | 15:34

Пловдивчанки елиминираха "Енисей" Красноярск от Русия със златен гейм

Женският волейболен отбор на "Марица" Пловдив постигна невиждан успех. За първи път в историята български женски тим ще играе в групите на най-силния европейски клубен турнир - Шампионската лига, предаде бТВ.

Подвигът на възпитаничките на Иван Петков стана факт, след като те загубиха първия мач у дома с 3:2 гейма и изоставаха във втория двубой в Русия с 0:2 преди да обърнат за 2:3 (20:25, 19:25, 25:22, 27:25, 15:12).

Така изходът от сблъсъка се реши със златен гейм, в който пловдивчанки триумфираха с 15:11 точки.

"Енисей" спечели по категоричен начин първите два гейма, в които "Марица" водеше само на два пъти до първите технически прекъсвания, но след това пловдивчанките намериха правилния ритъм. Те поведоха с шест точки в третия гейм и го спечелиха с 25:22, а в четвъртия имаха аванс от пет пункта в самия край. Рускините стопиха преднината на българските шампионки и дори поведоха с 25:24 в допълнителните разигравания за гейма, но "Марица" спечели следващите три точки за 27:25.

Стигна се до тайбрек, в който българските волейболистки показаха по-здрави нерви, спечелиха частта за 3:2 и елиминираха по-титулувания си съперник след златен гейм.

Най-резултатни за историческия успех на "Марица" бяха Таня Петкова и Кремена Каменова с по 18 точки. Нася Димитрова добави още 13 точки.

Груповата фаза на Шампионската лига, в която участват 16 отбора, стартира в средата на декември.

От категорията

Победата е и за България

Григор Димитров пред CNN: Горд съм, че съм българин (видео)

Чувствах се така сякаш играя у дома, заяви тенисистът за срещите си на О2 Арена

21 ноем. 2017 | 10:33

Радев за Гришо: Българин показа как с много труд, упоритост, дух и вяра се постига победата

Гл.изп.директор на Световната банка публикува статия на Gardian, посветена на ...

20 ноем. 2017 | 11:18

Любо Пенев към Бойко Борисов: Не пренебрегвайте ситуацията с БФС

Пенев се афишира като един от кандидатите за президент на БФС на предстоящия, ...

20 ноем. 2017 | 16:31

"Валенсия" губи 1,2 млн. евро заради напускането на Любо Пенев

Той напусна поста на треньор на втория отбор за да се впусне в битката за ...

20 ноем. 2017 | 15:54

За да коментирате, трябва да влезете в системата. Моля, въведете потребителско име и парола, а ако все още нямате регистрация, си направете. Процедурата няма да отнеме повече от няколко минути, а за Ваше удобство може още по-бързо да влезете с профила си във Фейсбук.