Финалът на 200 м при жените е в сряда от 22:35 часа

Ивет Лалова е на финала на 200 м на световното в Доха

1157 | 1 окт. 2019 | 22:53

Българката бе трета в своята полуфинална серия с време 22:58 секунди

Ивет Лалова-Колио се класира на финала на 200 м при жените на Световното първенство по лека атлетика в катарската столица Доха, предаде Канал 3.

Българката остана трета в своята полуфинална серия, след като даде резултат 22.58 – първа бе Британи Браун от САЩ с 22.46 и Тина Гейтър от Бахамите с 22.57. В серията на Ивет участие не взе олимпийската шампионка Илейн Томпсън от Ямайка.

Дина Ашър-Смит (Великобритания) бе най-бърза от трите серии с резултат 22.16, а останалите, които намериха място във финала са американките Англерне Анелъс и Дезереа Брайънт, швейцарката с нетипично алпийско име Муджинга Камбунджи и гамбийката Джина Бас.

За Ивет това е трети финал на световни първенства след седмото й място на 100 м на шампионата през 2011 в Даегу и седмото й място на 200 м на първенството в Пекин през 2015.

Финалът на 200 м при жените е в сряда от 22:35 часа.

От категорията

Нов скандал във футбола! Лечков поиска веднага да оглави БФС. Пусна жалба в съда срещу Касабов

Михаил Касабов вече бе вписан в Търговския регистър като президент на БФС. ...

12 ноем. 2019 | 17:52

Премията на Кобрата е 8 пъти по-голяма от тази на съперника му Букър

Повече от Кубрат е заработил само световният шампион в лека категория на WBO ...

11 ноем. 2019 | 11:55

Ивелин Попов спира да играе с националния отбор след Чехия (ВИДЕО)

Знам кога е дошъл моментът да кажа край. Аз съм на 32 години и винаги ще съм ...

16 ноем. 2019 | 17:37

Стоичков: Гордея се с моята страна! Българите сме тихи и уважаваме другите!

Хората, които правеха нацистки знаци и издаваха маймунски звуци, са много ...

16 ноем. 2019 | 15:51

За да коментирате, трябва да влезете в системата. Моля, въведете потребителско име и парола, а ако все още нямате регистрация, си направете. Процедурата няма да отнеме повече от няколко минути, а за Ваше удобство може още по-бързо да влезете с профила си във Фейсбук.