Финалът на 200 м при жените е в сряда от 22:35 часа

Ивет Лалова е на финала на 200 м на световното в Доха

2397 | 1 окт. 2019 | 22:53

Българката бе трета в своята полуфинална серия с време 22:58 секунди

Ивет Лалова-Колио се класира на финала на 200 м при жените на Световното първенство по лека атлетика в катарската столица Доха, предаде Канал 3.

Българката остана трета в своята полуфинална серия, след като даде резултат 22.58 – първа бе Британи Браун от САЩ с 22.46 и Тина Гейтър от Бахамите с 22.57. В серията на Ивет участие не взе олимпийската шампионка Илейн Томпсън от Ямайка.

Дина Ашър-Смит (Великобритания) бе най-бърза от трите серии с резултат 22.16, а останалите, които намериха място във финала са американките Англерне Анелъс и Дезереа Брайънт, швейцарката с нетипично алпийско име Муджинга Камбунджи и гамбийката Джина Бас.

За Ивет това е трети финал на световни първенства след седмото й място на 100 м на шампионата през 2011 в Даегу и седмото й място на 200 м на първенството в Пекин през 2015.

Финалът на 200 м при жените е в сряда от 22:35 часа.

От категорията

Плувецът Антъни Иванов е с положителна проба за коронавирус

Той е бил контактен на абитуриента с положителна проба за COVID-19

2 юли 2020 | 17:58

Локомотив (Пловдив) грабна Купата на България

Динамиката през втората част със сигурност не очарова от самото си начало. След ...

1 юли 2020 | 22:24

Международен турнир по плажен волейбол ще се проведе през август с подкрепата на ММС и БФВ

Министър Красен Кралев и президентът на БФВ Любо Ганев се срещнаха с ...

30 юни 2020 | 15:42