Рафаел Надал

Рафаел Надал изненадващо загуби от Доминик Тийм с 5-7, 3-6

Сензация! Кралят на клея бе пречупен в Мадрид

6313 | 11 май 2018 | 22:09

Роджър Федерер ще се върне на върха на световната ранглиста от понеделник, след като досегашният номер 1 Рафаел Надал изненадващо загуби от Доминик Тийм с 5-7, 3-6 на четвъртфиналите на Мастърса в Мадрид, предаде Канал 3.

Надал бе в серия от 50 поредни спечелени сета на клей, но играта му бе изпълнена с грешки срещу австриеца в днешния мач и той допусна загуба за час и 56 минути. Тийм бе и единственият играч, постигнал победа над Надал на червено през миналия сезон.

По този начин испанецът, който преди година спечели титлата в испанската столица, ще изгуби доста точки от своя актив и ще бъде изпреварен от Федерер от началото на следващата седмица.

Тийм от своя страна ще спори с южноафриканеца Кевин Андерсън за място във финала на турнира.

От категорията

Бойко Борисов заби фамозен гол и прати "бистришките тигри" на финал

"Стана хубав мач. Още не съм наясно дали ще играя във финала, боли ме ...

22 май 2018 | 21:40

Левски Лукойл с остра позиция срещу съдиите на мача с Балкан

Поздравяваме отбора на Балкан за сърцатата игра и отчитаме слабостите в нашата, ...

22 май 2018 | 17:10

Стоичков: Когато бях войник, мислех да избягам от България (ВИДЕО)

"Имах две възможности - да стана престъпник или да бъда футболист. Аз ...

22 май 2018 | 16:38

Новият наставник на "Арсенал" е испанецът Унай Емери

До последно за основен кандидат бе спряган Микел Артета, но опитът на ...

22 май 2018 | 11:11

За да коментирате, трябва да влезете в системата. Моля, въведете потребителско име и парола, а ако все още нямате регистрация, си направете. Процедурата няма да отнеме повече от няколко минути, а за Ваше удобство може още по-бързо да влезете с профила си във Фейсбук.