За близо 60% от българите основната причина за страха от въвеждане на еврото е поскъпването на живота. Това сочи проучване на "Галъп интернешънъл Болкан", по поръчка на БНТ, проведено между 11 и 23 юли сред 800 души по метода "лице в лице" с таблети.
За други 14,6 на сто от анкетираните причината е липсата от адекватна информация.
За близо 10 процента, участвали в проучването, зловредната кампания усилва страховете от приемането на единната валута, а за малко над 6 на сто - носталгията към лева е по-силна от еврото.
С "друго" са отговорили 5,5% от анкетираните. 4,2% са избрали отговора "не знам", което говори за "колебание и несигурност".
13147 | 5 авг. 2025 | 19:10




Мобилна верси
RSS
