Горещите месеци са идеалното време за отдих в близост до големия град. Минималното разстояние прави придвижването удобно и практично, а уикендите – изпълнени с летни емоции. Притежанието на малка вила или апартамент в покрайнините на мегаполиса си е истинско богатство в XXI век. А местоположението на споменатата хасиенда до изворче или рекичка, прави собственика на недвижимия имот истински късметлия.
Предлагаме ви 10 практични съвета за обзавеждането, предпазването и поддръжката на лятната вила.
1. Какво е къща за отдих без барбекю? Задължителният елемент в извънградски стил ще осигури не само вкусно похапване, но и ще предразположи гостите към сладки разговори и весели спомени.
2. Хамак или люлка – защо не? Подобни мебели подсилват усещането за релакс и са любими на малчуганите.
3. Подберете внимателно градинските си цветя и храсти. Естествено, вилата е вила, тя остава място за релакс, а не постоянен обитаем дом. Поради това подберете китки, некапризни на горещото слънце и такива, които се поливат значително по-рядко. Райграсът е едно практично решение.
4. Нека мебелировката е в три основни нюанса. За предпочитане са светлите тонове – бяло, оранжево, синьо. Те създават домашен уют и атмосфера на комфорт.
5. Погрижете се за безопасността си. Летните вили често са обект на набези на крадци. Поставете алармени системи.
6. «Облечете» старите си мебели в тексилни калъфи и ги занесете на вилата. Новият им вид ще ви спести средствата за чисто нова мебелировка.
7. Забравете тежките килими! Нека подът е лежерен, не го постилайте с нищо. Така ще подсилите усещането за извънградско преживяване.
8. Оставете само най-необходимите вещи в помещенията. По този начин те ще «дишат», а вие ще почувствате празното пространството около себе си.
9. Не на тежките завеси! Подберете леки ленени пердета – те се поставят по-лесно и се перат по-рядко.
10. Заложете на дървото – дървени шкафове, маси, ламперии, етажерки – то създава прекрасна атмосфера за отдих. Освен това изолира помещенията от горещите летни слънчеви лъчи.