Американски круизен кораб пристигна в Куба за първи път от половин век, предадоха световните агенции.
Малко преди 14,30 ч. по Гринуич лайнерът Адония на фирмата "Фантом", филиал на компанията "Карнивал", акостира на пристанището в Хавана под ослепителното слънце и пред множество от любопитни кубинци, развяващи знамената на Куба и САЩ.
"Карнивал" е първата компания, която получи разрешението едновременно от САЩ и от Куба да плава между двете страни, след като те възобновиха дипломатическите си връзки. Круизите между тях бяха забранени след кубинската революция през 1959 г.
Фериботът "Адония" потегли снощи от Маями с 700 пътници на борда.
11271 | 2 май 2016 | 19:51





Мобилна верси
RSS
