Един човек е загинал, а петима са пострадали при тежка катастрофа на входа на София.
Ранените са настанени в различни болници, като един от тях е в тежко състояние.
Катастрофата е станала тази сутрин на автомагистрала "Хемус" на входа на София след село Яна. Според публикации в социалните мрежи автобус се е врязал в тир, като в инцидента е участвал още един товарен автомобил.
На място са пристигнали линейки и полиция. Магистралата е блокирана за движение.
Починал е 73-годишен пътник.
Пътниците в автобуса били изведени, а петима са настанени в лечебни заведения. 69-годишна жена е тежко пострадала и е настанена в реанимация.
Двамата водачи - на товарния автомобил и на автобуса са задържани. Шофьорът на автобуса е с комоцио.
Сигналът за катастрофата е подаден в 1:12 ч. на телефон 112, съобщиха от СДВР за NOVA.
6599 | 12 май 2026 | 08:19



Мобилна верси
RSS
