Снимка: БФС

България с унизително 1:1 при гостуването си на Гибралтар в Лигата на нациите

4683 | 10 юни 2022 | 10:45

Така националите ни остават само с теоретични шансове за спечелване на първото място в групата, като до момента са със само 2 спечелени точки и остават без победа в седем последователни срещи

България завърши наравно 1:1 като гост с Гибралтар в двубой от група 4 в дивизия "С" на Лигата на нациите по футбол, предаде БТА.

Дебютиращият начело на националния отбор временен селекционер Георги Иванов направи осем промени в титулярния състав в сравнение с мача срещу Грузия, загубен с 2:5 миналата неделя. Андриан Краев изигра първия си двубой с екипа на България.

След точно четвърт час игра Георги Миланов центрира в наказателното поле, Мартин Минчев беше оставен съвсем сам на голова позиция и би с глава отблизо, но Дейл Коулинг отби в ъглов удар.

В 32-ата минута Лиъм Уокър шутира по земя, но Светослав Вуцов се намеси решително.

В допълнителното време на първата част Георги Миланов беше изведен по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Георги Минчев с глава прати топката във вратата на домакините. Това е първо попадение за Минчев с екипа на България.

Две минути след почивката Светослав Вуцов направи инстинктивно спасяване с крак след удар от наказателното поле на Хулиан Валарино.

Домакините играха по-активно в следващите периоди от двубоя и в 55-ата минута Брито стреля от пряк свободен удар, а топката излезе в корнер след рикошет в ръката на Андриан Краев. Главният съдия Петри Вилианен отсъди дузпа след консултация с видео асистент арбитъра, а Лиъм Уокър реализира 11-метровия наказателен удар, като прати вратаря Вуцов в обратния ъгъл.

В 84-ата минута Тодор Неделев центрира от фаул, но ударът с глава на Атанас Илиев не намери целта.

В шестата минута на допълнителното време Илиев подаде за Георги Минчев, който отблизо пропусна до осигури успеха за България.

"Трикольорите" имат минимални шансове за спечелване на първото място в групата, като до момента са със само 2 спечелени точки и остават без победа в седем последователни срещи.

Лидерът Грузия е с пълен актив от 9 точки след успеха с 3:0 срещу Северна Македония.