Борисов за мача с РСМ: Осъждам категорично поругаването на българския химн в началото на мача

Напред, българи-юнаци, написа Борисов

Борисов за мача с РСМ: Осъждам категорично поругаването на българския химн в началото на срещата

9002 | 26 септ. 2022 | 22:41

За съжаление, с подобни действия съседите ни от Република Северна Македония не показват, че разбират европейските ценности.

Гневен пост пусна лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов по повод поругаването на българския химн в началото на футболната среща България- Северна Македония.

Още преди да започне двубоят се усещаше напрежението на стадион "Тоше Проески". Привържениците на домакините посрещаха родните фенове, както и футболистите ни с възгласи "Българи, татари".  Грозните постъпки и изяви от страна на жителите на Северна Македония продължиха, след като "Мила родино" беше осивркан по особено циничен и грозен начин на стадион "Тоше Проески".

Мачът започна нервно, без сериозни положения пред двете врати, а обидните скандирания от трибуните по адрес на нашите продължиха. В 15-ата минута Тодор Тодороски влезе много грубо с бутоните в коляното на Марин Петков и австрийският рефер Юлиан Вайнбергер правилно показа червен картон на левия бек на домакините, като ситуацията беше потвърдена с VAR.

Малко след това селекционерът на Северна Македония Благоя Милевски получи жълт картон за протест срещу друго съдийско решение, което "роди" още по-грозни скандирания против българите и викове "УЕФА мафия".

Ето какво написа по този повод Бойко Борисов:

Респект към момчетата от националния отбор по футбол на България! Така се отстоява достойнството на нацията ни!

Като българин и футболен фен осъждам категорично поругаването на българския химн в началото на мача България - РСМ.

Напред, българи-юнаци

Мачът продължи все така напрегнато.

В 25-ата минута домакините създадоха първата опасност от началото на срещата. След редица карамболи пред нашето наказателно поле топката попадна пред капитана им Енес Барди. Шампионът с Трабзонспор в Турция шутира силно, но Наумов показа добро движение и боксира в корнер. За домакините след него не последва абсолютно нищо значимо и играта продължи с наш аут.

Три минути след това родните национали създадоха добра възможност за гол, но Радослав Кирилов, който беше на няколко метра пред вратата на Столе Димитриевски, не успя да контролира добре топката и тя отиде в ръцете на вратаря на Райо Валекано. Осем минути преди края на първото полувреме родните футболисти наложиха териториален натиск и можеха да поразят противниковата врата, но Илиян Стефанов и Кирил Десподов не се разбраха на дузпата, за да се стигне до завършващ удар.

Домакините продължиха с грубите влизания в краката на нашите футболисти, които обаче се държаха изключително мъжки и достойно.

Накрая отборът на България победи Република Северна Македония с 1:0 в Скопие и постигна второ поредна победа при новия селекционер Младен Кръстаич.

Победният гол в много нервния мач вкара капитанът ни Кирил Десподов в началото на второто полувреме. Българският отбор игра близо 80 минути под дъжда в Скопие с човек повече на терена заради червен картон на Тодор Тодорски още в 14-ата минута.

С успеха и трите точки българският тим изпревари домакините и завърши на второ място в групата си в Лигата на нациите след Грузия.

Победата ще ни прати и в четвърта урна при тегленето на жребия за квалификациите за Евро 2024, което беше много важно, за да не изпаднем при аутсайдерите.

От категорията

Радев отива в Турция по покана на Ердоган

Сътрудничеството в областите на икономиката, енергетиката, миграцията и ...

8 дек. 2022 | 20:11

Парламентарна канонада срещу премиера Донев. Ченчев: Поведението му е безпрецентно нахалство!

Парламентарна канонада срещу премиера Донев. Ченчев: Поведението му е безпрецентно нахалство-Parlamentarna-kanonada-sreshtu-premiera-Donev--Chenchev--Povedenieto-mu-e-bezpretsentno-nahalstvo_1670500778.jpg

"Служебният кабинет надмина Борисов от най-мракобесните му години, никога ...

8 дек. 2022 | 13:59

Общо 62 милиона лева са осигурени по оперативна програма „Околна среда“ за залесяване

Началото на дейностите беше дадено днес от министрите на околната среда и водите Росица Карамфилова и на земеделието Явор Гечев-Nachaloto-na-deynostite-beshe-dadeno-dnes-ot-ministrite-na-okolnata-sreda-i-vodite-Rositsa-Karamfilova-i-na-zemedelieto-Yavor-Gechev_1670523772.jpg

Началото на дейностите беше дадено днес от министрите на околната среда и ...

8 дек. 2022 | 20:22

На първо четене. По предложение на БСП: Минималната заплата става 850 лева

От БСП предлагат тя да се изчислява на база последните 12 месеца, от ПП - ...

8 дек. 2022 | 11:37

Най-важното

Двамата президенти ще проведат работна среща

Предложението за Хърватия е било одобрено.

Официално! Австрия и Нидерландия оставиха България и Румъния извън Шенген

Имаме над 100 000 случая на нерегистрирани мигранти, пресекли източната ни ...

8 дек. 2022 | 13:08

Решението за Шенген е политическа присъда за несвършена работа, категорична бе лидерът на БСП

Нинова: Докрай ще се боря срещу джендър-идеологията. От ПЕС искат да прекрачим Конституцията си

Не изключвам вероятността с третия мандат да има правителство. Това остава. ...

8 дек. 2022 | 17:49

Въоръжението, което ще изпратим, съответства на "консервативния подход" на министъра

Димитър Стоянов: България ще изпрати някои от най-желаните от Украйна оръжия, но не ситеми за ПВО

Димитър Стоянов: България ще изпрати някои от най-желаните от Украйна оръжия, но не ситеми за ПВО-Dimitar-Stoyanov--Balgariya-shte-izprati-nyakoi-ot-nay-zhelanite-ot-Ukrayna-orazhiya--no-ne-sitemi-za-PVO_1670519192.jpg

В списъка на Киев влизаха артилерийски оръдия и снаряди, системи за ...

8 дек. 2022 | 19:05

Депутатите викат и президента Радев - "началника на назначените"

Сигурен съм, че с такива деца и учители, бъдещето ще е по-добро, заяви главният прокурор в Петрич

Кой въпрос затрудни главния прокурор?
(Видео)

Иван Гешев в Петрич

В гимназия „Проф. д-р Асен Златаров“ 12-то класник получи почетен плакет на ...

8 дек. 2022 | 16:59

Българите сме бедни, но сме и ще останем християни. Ще си запазим мама е жена, татко - мъж

Георги Марков: Корнелия, дръж се, християнска България е над всичко!

Конституционният съд на България отхвърли Конвенцията като противоречаща на ...

8 дек. 2022 | 10:14

Ако Георги ми зададе простичкият въпрос – защо се буташ, където не е твоето място?…

Тошо Тошев и "Лъжата": За Първанов, Йотова, Овчаров и Станишев

Партията ще отхвърли младия Станишев, както се отхвърля неподходящият за ...

8 дек. 2022 | 15:10

Проф. Габровски само да присади мозък на Кирил Петков, ще е венец на неговия престой в политиката.

Христо Стоянов: Българските политици не могат да осмислят саможертвата на проф. Габровски-1585736000.jpg

Проф. Габровски (както и Герджиков, апропо") по нещо приличат на онези ...

8 дек. 2022 | 01:08