Да ги вземат всичките служби, щом ги искат - всичките да ги вземат, каза Бойко във връзка с това, че президентът Румен Радев поиска разузнаването да мине под шапката на президентството, предаде „Фокус“.
„Не съм чул, за да коментирам. Много желания има за власт, по-добре е тази, която имаме, да я управляваме добре. Няма да съм този, който първи ще наруши добрия тон, макар че имам много основания. Отново заварихме едно секретно министерско постановление, което страшно ми напомня постановлението на по-предишното правителство за „Уестингхаус“. А то е, че се взима решение, по-късно следващите да вземат решение да купят Грипен-и“, коментира Борисов. По думите му, като не взимат решение, да не го взимат и да не го препоръчват.
„Експертите ще решат какво да взимат. Да ги вземат всичките служби щом ги искат, всичките да ги вземат. Ето сега отвил се болт на кола на НСО (която вози Лозан Панов, бел. ред.), кой носи отговорност? Под кое разпореждане? Кой носи отговорност? Ако мога да прехвърля отговорността върху президента за всичко, още по-добре. Така ли излиза?“, запита премиерът.
"Арести и да влизат в затвора", каза премиерът в отговор на въпрос, свързан с войната по пътищата и затова, че корупцията в ДАИ продължава, предаде репортер на Агенция „Фокус“.
„ Сега ще правя съвещание в МВР във връзка с административната реформа, особено в службите на КАТ. Има много субективни причини - нямали компютри, сгради, хартия, сайт. Извикал съм 15-20 началника, и от данъчните и финансите. Надявам се в най-скоро бъдеще тези бележки и номерца, които се взимат и хората чакат с дни, ще ги ликвидираме“, заяви Борисов.
За оградата по границата и войната БСП -„Обединени патриоти“, премиерът посочи, че ДАНС и държавната финансова инспекция работят.
„Колкото по-малко се нарича ограда, а предпазно съоръжение си спестяваме гнева на хора, както се изсипа върху Орбан. Ние се договорихме със съседите, че това е предпазно съоръжение и го пазим заедно от двете страни. Това съоръжение ще бъде в огромната си част ефективно, когато свършат обществените поръчки и бъде накачено с термокамери, видеонаблюдение и новите автомобили“, посочи той. Според него това съоръжение служи само ако дойдат големи маси хора - да подпрат откъм Турция или Гърция и да помогнат на граничарите и военните, които са там, за да не могат да го преодоляват лесно.
„То не е защитна стена, не е конструирано като такова, а да подпомогне. Съоръжението работи, става добро, направихме много пътища там. Ако някой е нарушил нещо, като двете агенции си дадат докладите на прокурорите, те ще вземат и необходимите мерки“, посочи Борисов и добави, че опозицията е за това - да говори.
„Не съм аз човекът, който да им дава съвет дали са градивни или деструктивни. Всяка партия да си определя сама поведението“, каза още Бойко Борисов.
Попитан с каква европейска мисия ще отиде при Ердоган в Турция, Борисов отговори: „Нека да не си поставяме големи цели и да си прескачаме възможностите. Факт е, че за нашето съоръжение и във Франция, Германия и ЕК, знаят, че сме направили нещо стабилно, добро и всички благодарят, че защитаваме добре границата. Това е важното“.