Диана Дамянова: Който гроб копае другиму

Щото на Пеевски му трябват врагове и той магически умее да трансформира омразата към себе си в политически дивидент

Диана Дамянова: Който гроб копае другиму...

34500 | 29 ноем. 2025 | 17:02

Няма да изчезне и ДПС, защото то не се състои от симпатизанти, а от истински партийни /етнически оцветени/ членове и защото темпът му на вървене нагоре не само няма да бъде спрян от все още президента, а обратното.

Диана Дамянова

Фейсбук

 

Който груб копае другиму...
Протестът се бил събудил, радостно ни информира „рупорът на демокрацията”.
И също, че започнал като протест срещу бюджета /за което в действителност си носят цялата отговорност управляващите/, той се е превърнал в протест срещу властта.
Дори ранният съботен все още президент на държавата радостно ни съобщава, че оттеглянето на бюджета /за драмите около който изцяло, ама напълно изцяло си отговаря липсата на каквато и да било комуникационна стратегия на властта/ било гражданска победа, но атаката следва да е срещу властта.
Бюджетът само бил предупреждение за това, което ни очаквало било в еврозоната с антиевропейско управление.
Всичко това е повече от отлично и процедурата по сваляне на властта е в ход.
Не че самата власт не си подложи добре с приемането на бюджет, дето самата тя многократно съобщи, че не го харесва, дори не го приема. Не че пиарът на властта не е под всякаква критика и когато срещу нея се вдигна успешният, но дълбоко неверен аргумент, че бюджетът е черна каса на властта или куче/ случая прасе/ касичка, властта не направи нищо, за да разясни тези 10 митични милиарда, дето били скрити в черна каса.
И властта остави този път много умелата тик-ток и социална кампания на опонентите си да стигне до всеки българин. Ще ви вземат по 600 лв . на човек и ще ви откраднат 10 млд лева.
Така, докато управляващите не си харесваха бюджета, опозицията издигна, плати и реализира кампания, с която унищожи морално бюджета.
И верният инстинкт на Борисов доведе до отказ от този бюджет в този вид, както и да бъде наречена процедурата по промяната /оттеглянето/ му.
И тогава водещата /в организационно отношение/ опозиционна сила обяви нов протест, сиреч протести до дупка, чиято единствена задача вече може да бъде само сваляне на ненавистната власт. Точка.


Това събуди съботния президент и докато отново отива някъде да приема строя и да вдига знамена, заговори пак против властта, против еврозоната и самото евро.
Няма лошо. Отива на тържествено безсмислено мероприятие, щото четенето на новогодишната реч е далечко и няма кво друго да прави, а по пътя „сипва” на властта и се надява вече насроченият протест на опозицията да доведе до нейното сваляне.


И всичко това си е съвсем в реда на нещата.
Опозицията в лицето на ПП-ДБ иска избори, дори ако ще и това да поразклати първите месеци от престоя ни в еврозоната.
Останалата просъветска опозиция в лицето на всичките там възраждания, мечове и величия иска същото, само че ако може и без еврото, щото именно за това ги спонсорира спонсорът им.


Все още президентът иска апокалипсис … и той влиза на сцената на бял /червен/ кон.


Защото за него, все още президент, е въпрос на политическо оцеляване да „влезе” в избори още докато е все още президент. Че после я камилата, я камиларят...


И колкото и това да изглеждаше невероятно само преди дни, то сега става напълно изпълнимо.
„Спасителят” идва и най-после ни спасява от мръсните ръце на Борисов и Пеевски.
Само че няма да стане точно така.
И не само защото „спасителят” не може да ни спаси, не само защото „спасителят” ще ни поведе при първа възможност извън Европа, не само защото единственото, което иска „спасителят”, е цялата власт, а защото идването на „спасителя” ще се случи за сметка именно на тези ПП-ДБ-та, дето сега гордо стоят на 13%, а след спасителя ще се сврат в 6 /ако въобще оцелеят/, за сметка на онези възраждания, дето сега също гордо седят на 13%, но след това ще се стопят на малка но борбена партия на ръба на 4 %, а онези с още по-китните заглавия като мечовете и величията съвсем ще изчезнат.


Защото все още президентът ще ги изпие, наведнаж и цялостно, и това, заедно с въвличането на голяма група негласуващи ще го доведе близко до лидерските политически позиции.


Е да, ще изчезне и 100-годишната партия и иначе симпатичният /те се държат най-смислен, щото си мългат/ ИТН.
Но... съвсем няма да изчезне ГЕРБ и хич няма да бъде погълнат от спасителя.
Доста вероятно е да се състезават за първото място в едни предстоящи избори.


Няма да изчезне и ДПС, защото то не се състои от симпатизанти, а от истински партийни /етнически оцветени/ членове и защото темпът му на вървене нагоре не само няма да бъде спрян от все още президента, а обратното.


Щото на Пеевски му трябват врагове и той магически умее да трансформира омразата към себе си в политически дивидент. И защото ролята на балансьор може изведнаж и отново да го направи много много ценен.


Така че, ако цялата опозиция успее да изнерви Борисов, то той ще хвърли оставка и ще отиде отново да спечели изборите /или почти/.
И не, Борисов не го е страх от протестите /както вероятно съм се изразявала/.


Борисов обича да го обичат и не обича да не го обичат.

 

И когато срещу него се изправят опоненти, готови да стимулират хората да го наричат с обидни имена, то Борисов умее да хвърля оставка и да превръща това в свой плюс.


И въобще, колкото пъти го сваляха, толкова пъти ставаше, отърсваше се от прахта по дрехите си и пак печелеше избори.
Печели ги, но недостатъчно за самостоятелно управление. Така се произнася народът.


И в едни нови избори, предизвикани от нарастващото политическо напрежение, пак няма да управлява самостоятелно.
Но... той е търпял ппдб-тата, та няма да изтърпи и един спасител ли.
А ако вземе да спечели „спасителят”ли? Възможно е.


Тогава ще бъдем управлявани от гълъби и копринковци и как беше онзи от яхтата, както и цялото това нелепо обкръжение на президента, в което свестните хора издържат най-много месец.
А, да! И ще посрещнем Путин с хляб и сол.


Ама това вече е друг разговор.


ЕНП
Енергото

От категорията

Демерджиев във Вашингтон, но не за „Магнитски“, а на форум за борба с антифашисти

Демерджиев във Вашингтон, но не за „Магнитски“, а на форум за борба с антифашисти  -Demerdzhiev-vav-Vashington--no-ne-za--Magnitski--a-na-forum-za-borba-s-antifashisti-_1783665065.jpg

Според документи, с които се е запознал американският всекидневник The ...

10 юли 2026 | 08:48

Доц. Стойчо Стойчев: Скандалът с пътуванията на Делян Пеевски е кьорфишек

Доц. Стойчо Стойчев: Скандалът с пътуванията на Делян Пеевски е кьорфишек.-Dots--Stoycho-Stoychev--Radev-govori-na-neglasuvashtite---chrez-antisistemen-populizam_1758983532.png

Това е особено присъщо на хората, които отвън влязат в МВР и стават министри. ...

10 юли 2026 | 09:49

Диана Дамянова за Демерджиев: Когато си министър, явно факти не са необходими

Диана Дамянова за Демерджиев: Когато си министър, явно факти не са необходими-Diana-Damyanova--Prosto-tolkova-si-mozhem_1758452174.png

Но когато вдигаш шум просто заради самия шум, без значение дали той е част от ...

10 юли 2026 | 15:21

Проф. Желев: Протестите срещу изучаването на религията в училищата са "димки за незнаещи хора"

Проф. Желев: Протестите срещу изучаването на религията в училищата са "димки за незнаещи хора"-Bogoslovat-prof--Ivan-Zhelev--Petroviyat-post-zapochva-ot-8-yuni_1780910747.jpg

"Който не иска да не учи добродетели. Въпросът е дали ни слушат или не ...

10 юли 2026 | 15:21

НАЙ-ВАЖНОТО

Молим медиите и обществеността за уединение и съпричастност в този тежък момент на непреодолима загуба", написаха от БОК

Ужасна трагедия! Синът на Весела Лечева загина при инцидент в Гърция!

Ужасна трагедия! Синът на Весела Лечева загина при инцидент в Гърция!-Uzhasna-tragediya--Sinat-na-Vesela-Lecheva-zagina-pri-intsident-v-Gartsiya-_1783748053.jpg

36-годишният Мартин Велев е починал след ужасяваща трагедия, докато е карал ...

11 юли 2026 | 08:31

Според "Украинска правда" промени ще има и в забраната за влизане в ЕС на воювали в Украйна руски военни

Руският патриарх Кирил и бизнесменът Вагит Алекперов са отпаднали от санкционния списък на ЕС

Руският патриарх Кирил и бизнесменът Вагит Алекперов са отпаднали от санкционния списък на ЕС-Ruskiyat-patriarh-Kiril-v-Rozhdestvenskata-si-propoved--Zapadat-se-opitva-da-zadushi-Rusiya_1736234487.jpg

Твърди се, че изключването му е поискано от България, а сред останалите промени ...

11 юли 2026 | 08:46

Йордан Иванов подчерта, че през последния месец е проведена прозрачна европейска кампания

ДСБ избира свой лидер измежду Йордан Иванов, Радан Кънев и Васко Василев

ДСБ избира свой лидер измежду Йордан Иванов, Радан Кънев и Васко Василев-Koy-shte-sedne-v-stola-na-Ivan-Kostov-kato-lider-na-DSB-_1782935215.jpg

Йордан Иванов, Радан Къневѝ и Васко Василев вече представиха своите програми и ...

11 юли 2026 | 08:52

Освобождаването на Иван Стоянов и Ваня Габерова беше разкритикувана от британската опозиция

The Telegraph: Лондон освободи двама от шестимата българи, осъдени за шпионаж в полза на Кремъл

The Telegraph: Български шпиони на Кремъл освободени без да бъдат уведомени жертвите им-The-Telegraph--Balgarski-shpioni-na-Kremal-osvobodeni-bez-da-badat-uvedomeni-zhertvite-im_1783747729.jpg

Очевидно те толкова малко се интересуват от жертвите на руските шпионски ...

11 юли 2026 | 08:27

На снимките от ТОЛ камерите не се вижда шофьор, очевидно има някаква манипулация

Шишков: Това, което се случва с тировете по пътищата е много обезпокоително

Шишков: Това, което се случва с тировете по пътищата е много обезпокоително-Ivan-Shishkov--Gotov-sam-da-se-vklyucha-v-politicheski-proekt-na-Rumen-Radev_1768980122.png

В рамките на няколко седмици се случиха няколко много странни катастрофи с ...

11 юли 2026 | 08:15

На какво основание трябва да му се вярва оттук нататък за всяка нещо, което излиза от неговия кабинет и с неговия подпис?

Демерджиев пак се изложи! Справката, която внесе в парламента за Пеевски, отново съдържа лъжи

Справката, която Демерджиев представя  пред парламента, съдържа откровени лъжи-Spravkata--koyato-Demerdzhiev-predstavya-pred-parlamenta--sadarzha-otkroveni-lazhi_1783696591.png

И днешната справка е груб фалшификат, в който са въвлечени МВР, ГДБОП, ДАНС, ...

10 юли 2026 | 18:11

Свидетели сме едновременно на две войни, в които не си вижда изход нито с военна сила, нито с дипломация и преговори

Симеон Николов: Идеята, че може да сме победители срещу първата ядрена сила в света, е налудничава

Симеон Николов: Изправени сме пред перспектива за формиране на две световни коалиции, които ще воюват в една предстояща световна война-1472586819.jpg

За първи път НАТО получава институционално и оперативно основание за присъствие ...

10 юли 2026 | 12:26

Демерджиев дал знак, че е готов да стане дори кмет на Пловдив

Андрей Райчев: Иван Демерджиев е възможен кандидат за главен прокурор

Андрей Райчев: Иван Демерджиев е възможен кандидат за главен прокурор-Andrey-Raychev--Ot-utre-Balgariya-e-v-nov-politicheski-etap--Radev-vzima-neshtata-v-ratse-i-to-kategorichno_1776620285.jpg

Демерджиев се чувствал подготвен и за поста на държавен глава и дори смятал, че ...

10 юли 2026 | 08:35

Той не може да рефлектира върху правата и свободите на българските граждани

Проф.Киров: Законът "Магнитски" не е регламент на ЕС,следователно не важи на територията на България

Проф.Киров: Законът "Магнитски" не е регламент на ЕС,следователно не важи на територията на България-Prof--Plamen-Kirov-Snimka--bTV_1772125489.jpg

"Тук става въпрос не за международен договор, към който ние сме поели ...

10 юли 2026 | 12:16