Електротехници, срещу заплащане от хора, които изглеждат изрядни пред държавата, поставят устройство, което буквално може да спре електромера, показа репортаж на НоваТВ.
Николай Тодоров върти бизнес с кражба на ток или по-точно - манипулира електромери. Незаконен бизнес, но доходоносен, и с много клиенти. Подлъгват се от ниските сметки. Рано или късно обаче от енергото ги хващат и плащат двойно или тройно повече за откраднатия ток.
Мъжът върти бизнеса заедно с баща си, който преди да се пенсионира, бил техник в столичното енерго. Тарифата е 400 или 500 лв. в зависимост от начина, по който ще се манипулира електромерът.
22893 | 27 юли 2015 | 10:10




Мобилна верси
RSS
