"Бившият премиер Николай Денков много бързо забрави, че стана такъв по волята и с гласовете на ГЕРБ-СДС. Днес казал, че избирателите им ясно ги оставили в опозиция."
Това коментира във Фейсбук народният представител от ГЕРБ-СДС Георги Георгиев.
Ето какво пише още Герогиев:
"Те от втори станаха трети, така че и предишният мандат не ги избраха за управляващи. Но….
Всъщност мъката на ПП-ДБ не е, че не са първи. А че държавническото мислене налага да подкрепят наш кабинет, с наш премиер. На народа му писна да слуша оправдания.
Г-н Денков, хората са ви изпратили в НС, за да сте част от решението, а не от проблема. Гражданите решиха, че ПП-ДБ не трябва да води управлението - ясна и точна оценка.
Дават ви обаче възможността да подкрепите стабилен кабинет, който да реализира изброените от вас приоритети на партията ви - развитие на бизнеса, качествено образование и здравеопазване.
С позицията си днес, вие абдикирате от волята на народа. Излязохте в “творчески отпуск”.
Но на държавна заплата и с транспорт на НСО и от парламента. Гарантирам ви - това хората няма да одобрят.
И на следващи избори няма да сте и трети."