Гранични полицаи са предотвратили опитите на 13 групи с 265 нелегални имигранти да влязат у нас през последното денонощие. Две от тях са се опитали да преминат в България от Гърция в района на Ново село, а останалите чужденци от Турция, в районите на граничните полицейски управления Свиленград, Болярово, Средец и Малко Търново, съобщиха от Гранична полиция.
Трима иракчани са задържани от униформените на ГКПП Капитан Андреево тази нощ. Към 2,30 часа на граничния пункт пристигнал товарен автомобил „DAF“, шофиран от 43-годишен турски гражданин. При извършената проверка граничните полицаи открили във фабрична кухина над кабината на шофьора укрити трима мъже. Те били без документи и казали, че са от Ирак. Нелегалните имигранти и шофьорът са задържани в ГПУ-Свиленград.
Още един турски шофьор е задържан в ГПУ-Елхово. В шофирания от 50-годишния мъж камион е открит афганистанец. Нелегалният пътник бил засечен в товарното помещение на камиона при проверка с газ-анализатор на ГКПП Лесово. Той също е задържан.