Григор Димитров

Мачът между Димитров и Шварцман ще се играе в сряда

Григор Димитров тръгна с победа в Мадрид, чака го мач с Шварцман

5672 | 2 май 2022 | 23:02

Най-добрият български тенисист победи американския квалификант Максим Креси с 6-2, 7-6 (4) в мач от първия кръг

Григор Димитров започна по успешен начин участието си на Мастърс-а в Мадрид, след като победи американския квалификант Максим Креси с 6-2, 7-6 (4) в мач от първия кръг, предаде БНР.

Началото на двубоя се забави заради валежи в испанската столица, но това не се отрази на Димитров, който започна срещата много силно и проби два пъти съперника си в първия сет, за да го вземе с 6-2.

Българският тенисист бе отличен на собствен сервис, като спечели 16 от 18 точки на своето подаване.

64-ят в света Креси отговори на предизвикателството в началото на втория сет и взе откриващите три гейма. Гришо обаче намери играта си и навакса изоставането, след което се стигна до тайбрек, в който Димитров бе по-стабилен и се наложи със 7-4.

По този начин българският тенисист се класира за втория кръг в Мадрид, където ще срещне аржентинеца Диего Шварцман, който по-рано днес победи квалификанта от Франция Беноа Пер с 6-2, 6-7(5), 6-1.

Това ще бъде четвърти мач между Димитров и Шварцман, като българинът води с 2-1, но аржентинецът е спечелил единствената им среща на клей на финала в Истанбул през 2016.

Мачът между Димитров и Шварцман ще се играе в сряда, а във вторник българинът и Феликс Оже-Алиасим ще играят мач на двойки срещу Шварцман и Максимо Гонсалес.

Намери своята история

От категорията

Съдят осем медици за смъртта на Марадона

Двукратният световен шампион почина на 60-годишна възраст, докато се ...

23 юни 2022 | 14:25

Разпитват Борислав Михайлов в ГДБОП

Това не е първият път, в който служители на ГДБОП се занимават с казуси около ...

22 юни 2022 | 12:32

Правилата на Световното в Катар стреснаха феновете: Алкохолът и партитата са строго забранени

Правилата на Световното в Катар стреснаха феновете: До 7 години затвор наказание за секс за една нощ-1655800006.jpg

До 7 години затвор е наказанието за секс за една нощ, пишат английски медии

21 юни 2022 | 11:26

Боряна Калейн взе два златни и един бронзов медал на финалите на отделните уреди

България вече има девет медала от шампионата - четири златни, два сребърни и ...

19 юни 2022 | 16:02