Григор Димитров започна участието си на "Ролан Гарос" с бърза победа над американеца Маркос Хирон Снимка: Туитър

Българинът спечели лесно срещу американеца Маркос Хирон с 6:1, 6:1, 6:1 за 94 минути

Григор Димитров започна с бърза победа участието си на "Ролан Гарос"

5709 | 22 май 2022 | 14:10

В следващия си двубой най-добрият ни тенисист ще играе срещу хърватина Борна Чорич, който се наложи над испанеца Карлос Табернер с 3:6, 6:2, 6:3, 6:1 в мач, продължил малко повече от 3 часа и 10 минути

Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира от Големия шлем "Ролан Гарос".

В първия си двубой във френската столица хасковлията нямаше проблеми и спечели лесно срещу американеца Маркос Хирон с 6:1, 6:1, 6:1 за 94 минути, предаде БНР.

Поставеният под номер 18 в схемата Димитров направи два пробива по пътя си към успеха в първия сет, който продължи едва 27 минути. Във втората част българинът взе подаването на съперника си три пъти, а в третия сет също нямаше проблеми и даде на Хирон само един гейм.

Първата ракета на България завърши мача с 28 печеливши удара и 2 аса.

Следващият съперник на Гришо ше е хърватинът Борна Чорич.

Чорич, който е под номер 275 в световната ранглиста, се наложи над испанеца Карлос Табернер с 3:6, 6:2, 6:3, 6:1 в мач, продължил малко повече от 3 часа и 10 минути.

Намери своята история

От категорията

Съдят осем медици за смъртта на Марадона

Двукратният световен шампион почина на 60-годишна възраст, докато се ...

23 юни 2022 | 14:25

Разпитват Борислав Михайлов в ГДБОП

Това не е първият път, в който служители на ГДБОП се занимават с казуси около ...

22 юни 2022 | 12:32

Правилата на Световното в Катар стреснаха феновете: Алкохолът и партитата са строго забранени

Правилата на Световното в Катар стреснаха феновете: До 7 години затвор наказание за секс за една нощ-1655800006.jpg

До 7 години затвор е наказанието за секс за една нощ, пишат английски медии

21 юни 2022 | 11:26

Боряна Калейн взе два златни и един бронзов медал на финалите на отделните уреди

България вече има девет медала от шампионата - четири златни, два сребърни и ...

19 юни 2022 | 16:02