Рекетът в митниците си продължава, проблемът е дали събират пари за тия избори или за президентските

Григор Здравков, легия „Антимафия“: Пламен Узунов е пионерче в сравнение с Николай Копринков

153045 | 19 юни 2021 | 13:13

Назначенията в митниците са 3:1 - 3 за Копринков, 1 за Пламен Узунов. Така не става. Тези хора, с това митничарско минало, са за една друга институция, а не да ръководят Агенция "Митници"


Григор Здравков, легия „Антимафия“: Пламен Узунов е пионерче в сравнение с Николай Копринков

 

„ЕвроДикоф“, ТВ Евроком, 18 юни 2021

 

"Има проблем с назначенията в Агенция „Митници“ и в НАП. Не може да върнеш всичките стари играчи от времето на Орешарски и да не даваш никакви обяснения. Както виждаш, всички се късат от служебния кабинет да дават пресконференции". Това заяви Григор  Здравков от легия "Антимафия", който изнесе скандални данни в предаването ЕвроДикоф" по Тв Евроком.

 

Ето цялото изказване на Здравков:

 

"Да си чул НАП и Митници да дадат пресконференции, да ти кажат: това са нещата на ГEРБ, онова са нещата на ГЕРБ.

 

Господин Василев (министърът на финансите) повече от 20 дни разполага през Министерски съвет с официална преписка с достатъчно, както той обича да казва, чувствителна информация за към 75% от новото ръководство на Агенция „Митници“. И мълчи, и въобще не си прави сметка да отговаря.

 

Същото е и за г-н Спецов, шефа на НАП.  Това, което искам да обясня:  не ме интересува г-н Спецов дали сега ще възстанови 5 милиарда, или 20 милиарда, и колко може да работи, както се опитват да ме убедят от Министерски съвет. Ще го кажа малко емоционално – те и най-големите дилъри на дрога строят църкви, но това не ги прави по-малко дилъри на дрога.

 

Някой трябва да каже следното нещо: кой кадрува в Агенция "Митници" и в НАП? Дали това са т.нар. секретари на президента - Узунов и Копринков или г-н Василев?

 

Г-н Василев твърди, че не е г-н  Узунов. И да ви кажа честно, е познал. Това е г-н Копринков. Той кадрува. Зад господин Копринков стоят други двама „беладжии“ – единият е Георги Гергов, другият е Кирчо Добрев. Това са хората, които са предложили на финансовия министър назначението на шефа на Агенция "Митници". Тук ще цитирам друга политическа партия: „Ние действаме по закон“.

 

След като Президентството, министър-председателят и г-н Асен Василев не искат да вземат никакви мерки, ще трябва да уведомим, колкото и да ми е неприятно, главния прокурор, че тези три ведомства не искат да си изпълнят служебните задължения.

 

И и понеже знам какво ще ме питаш - за прословутия запис с г-н Узунов, ще ти кажа: този запис излезе абсолютно целенасочено в медиите.

 

Историята е много глупава и простичка: когато се провежда тази среща между тези двама човека (Пламен Узунов и Петко Петков), на съседната маса е Делян Добрев, който се крие четвърти ден и не иска да дава интервюта, за да не излезе, че той е съобщил за срещата. Но ще е много интересно да питаш кой се е обадил на управителя или собственика на пицария „Виктория“, където е била срещата. Аз ти казвам, че се обадил един почтен бизнесмен като Радо Слънцето…

 

Тази среща, аз ако бях я направил, никога не бих отишъл там, а камо ли с господин Петко Петков. Друго нещо - тази митничарка, племенницата на Петко Петков, не е назначена на 20-ти. Тя е представена в понеделник в 8:30. Всичките заповеди, и на нея, и на тримата заместници, са пазарене в Пловдив в събота и неделя.

 

Назначенията в митниците са 3:1 -  3 за Копринков, 1 за Пламен Узунов. Така не става. Тези хора, с това митничарско минало, са за една друга институция, а не да ръководят Агенция "Митници". Рекетът си продължава, мога да ти кажа и колко пари трябва да съберат. Проблемът е дали трябва да ги съберат за тия избори или за президентските избори.

 

Рекетът в митниците си продължава… Само ще ти кажа, че едно от първите назначение като човек, който отговаря за митница „Капитан Андреево“, е прословутият Стефан Амарашев.  Той е заместник-шеф на „Южна морска“, която е бургаската митница, и отговаря за Капитан Андреево.

 

Аз не съм си късал времето и нервите, за да върнем правителството на Орешарски в митниците. Тези хора никога няма да бъдат отстранени, докато има такъв финансов министър и тези двамата съветници на президента. Дали знае президентът, не е моя работа, да не е ставал президент и да не си ги е взимал за съветници. 

 

Но да се упреква за всичко Узунов…Мога да ти кажа, че той е пионерче в сравнение с Копринков.

 


От категорията

Министър Даниел Митов иска спедиторските фирми да отказват доставки на вейпове

Министър Даниел Митов иска спедиторските фирми да отказват доставки на вейпове-Daniel-Mitov--Kultat-kam-mutrite--chalgata-i-skapite-koli-dovede-do-fenomena--lokalite--_1747906787.jpg

Той изрази надежда, че постепенно достъпът до подобни устройства ще бъде ...

24 май 2025 | 16:22

Борислав Сарафов бе сред 25-те главни прокурори от ЕС на Годишната конференция NADAL в Будапеща

Снимки: ПРБ-Snimki--PRB_1747996943.jpg

Трите панела на форума се фокусираха върху противодействието на престъпленията, ...

23 май 2025 | 13:41

За трети път: Съдът не даде ход на делото за плагиатство от научен труд на доц. Киселова

За трети път: Съдът не даде ход на делото за плагиатство от научен труд на доц. Киселова-Za-treti-pat--Sadat-ne-dade-hod-na-deloto-za-plagiatstvo-ot-nauchen-trud-na-dots--Kiselova_1747987780.jpg

Адвокат Петър Илиев, подсъдим за престъпление против авторските права. Той беше ...

23 май 2025 | 10:57

Бащата на Сияна: Единствената институция, която си свърши работата по случая, е прокуратурата

Бащата на Сияна: Единствената институция, която си свърши работата по случая, е прокуратурата-Bashtata-na-Siyana--Kazvam-si--che-beshe-na-tazi-zemya-s-misiya---da-zagine-na-patya--za-da-se-sabudim_1743746629.jpg

Досега друга институция не съм видял да свърши нищо въобще по темата за пътната ...

24 май 2025 | 09:05

НАЙ-ВАЖНОТО

Въпреки рисковете икономиката на България показа относителна устойчивост

Росен Желязков: S&P Global Ratings потвърди рейтинга на България с положителна перспектива

Росен Желязков: S&P Global Ratings потвърди рейтинга на България с положителна перспектива-Rosen-Zhelyazkov--S-P-Global-Ratings-potvardi-reytinga-na-Balgariya-s-polozhitelna-perspektiva_1748077691.jpg

Амбицията на България за присъединяване към еврозоната е осигурила важна ...

24 май 2025 | 12:07

За да е ефективна информационната кампания за еврото у нас, трябва да я водят хора, които народът обича

Симеон Дянков: Вече трябва да се фокусираме върху стъпките след конвергентния доклад

Симеон Дянков: Вече трябва да се фокусираме върху стъпките след конвергентния доклад-Simeon-Dyankov-Snimka--bTV_1734161767.jpg

Симеон Дянков също обяви, че не е привърженик на обвързването на заплатите в ...

24 май 2025 | 16:27

МВР предприема всички необходими действия за блокиране на поръчките на тези устройства от чужбина

Министър Даниел Митов иска спедиторските фирми да отказват доставки на вейпове

Министър Даниел Митов иска спедиторските фирми да отказват доставки на вейпове-Daniel-Mitov--Kultat-kam-mutrite--chalgata-i-skapite-koli-dovede-do-fenomena--lokalite--_1747906787.jpg

Той изрази надежда, че постепенно достъпът до подобни устройства ще бъде ...

24 май 2025 | 16:22

Основната функция на медиите е да информират и така да създават познание, подчерта вицепрезидентът

Илияна Йотова: Един журналистически материал никога не може да облича униформа
(Видео)

Илияна Йотова Един журналистически материал никога не може да облича униформа-Iliyana-Yotova-Edin-zhurnalisticheski-material-nikoga-ne-mozhe-da-oblicha-uniforma_1748095534.jpg

Когато преди 20 години се е състояла първата среща, тогава са се отбелязали ...

24 май 2025 | 17:02

Белград изопачава исторически факти: България няма нищо общо с Кирил и Методий

Белград изопачава исторически факти: България няма нищо общо с Кирил и Методий-Pochitame-Svetite-ravnoapostoli-i-prosvetiteli-Kiril-i-Metodiy_1746944464.jpg

В материала се подчертава, че делото на Кирил и Методий „се отбелязва в Сърбия, ...

24 май 2025 | 16:05

Експлозии се чуват във всички райони на столицата

Мащабна комбинирана атака над Киев, горят няколко пожара, има ранени

Мащабна комбинирана атака над Киев, горят няколко пожара, има ранени-Mashtabna-kombinirana-ataka-nad-Kiev--goryat-nyakolko-pozhara--ima-raneni_1748073608.jpg

Според украинските ВВС Русия е изстреляла 14 балистични ракети и 250 дрона, ...

24 май 2025 | 10:53

Ние сме поклонници и служители на книжовност

Проф. Андрей Пантев: Все пак нещо ще остане - свирепото чувство за човечност!

Проф. Андрей Пантев: Все пак нещо ще остане - свирепото чувство за човечност!-1621831335.jpg

Цялото човечество има нужда от водачи, но ние се уповаваме на миналото. То ...

24 май 2025 | 09:28

Един референдум до края на годината категорично означава страната ни никога да не влезе в еврозоната.

Стойчо Стойчев: Сценариите на Радев не са ни се разминали

Стойчо Стойчев:Сценариите на Радев не са ни се разминали-Stoycho-Stoychev--Partiite-sa-po-blizo-do-kompromisa--zashtoto-smeniha-tematikata_1730559858.png

„Г-жа Киселова с право отказа въобще да го подлага на разглеждане. Калкулациите ...

24 май 2025 | 16:52

Той участва в откриването на 20-ата Световна среща на българските медии

Симеон Сакскобургготски в БТА: Не можеш да смениш историята

Генералният директор на БТА Кирил Вълчев показва новото архивохранилище на агенцията на Цар Симеон Втори (1943-1946 г) Снимка: БТА-Generalniyat-direktor-na-BTA-Kiril-Valchev-pokazva-novoto-arhivohranilishte-na-agentsiyata-na-Tsar-Simeon-Vtori--1943-1946-g--Snimka--BTA_1748083614.jpg

Генералният директор на агенцията Кирил Вълчев му показа модернизираните ...

24 май 2025 | 13:46