Празникът Хелоуин представлява маскарад, който се провеждана 31. октомври. По традиция децата носят страшни костюми, тиквени фенери и обикалят съседите си, като искат бонбони и сладки с предупреждението, че ако не получат такива ще им „изиграят номер“.
Ето защо ви предлагаме няколко вкусни рецепти за празника, с които да изненадате малчуганите у дома.
Ордьовър Паячета
Необходими продукти:
- 12 бр. яйца
- За плънката:
- 100 г шунка или колбас
- 100 г сирене или извара
- 1 с.л. заквасена сметана (отцедено кисело мляко)
- 1 с.л. маслинова паста
- 1 с.л. майонеза
- 12 бр. сварени жълтъци - от яйцата
- сол и черен пипер
- За гарнитура:
- маслини, без костилки
Начин на приготвяне:
Яйцата се сваряват, обелват и разрязват на половинки по дължина. Отделят се жълтъците от белтъците.
Прънката се приготвя като продуктите се нарязват. Смесват се с жълтъците, остатъците от белтъците, сиренето, шунката, маслиновата паста, майонезата, сметаната, подправя се на вкус със сол и черен пипер и всичко се разбива с вилица на хомогенно пюре.
Готовата смес се слага в щприц и така се запълват останалите белтъци.
За украсата се нарязва маслината по дължина – едната част е за тялото, а другата наситнена е за пипалцата на паяка.
„Страшните” ордьорви са готови за нула време!
Мумии от кремвирш
Необходими продукти:
- 4 бр. кренвирши
- тесто за пица
- 8 зърна черен пипер
Начин на приготвяне:
В горната част на един кремвирш се правят малки дупчици, където се поставят зърна черен пипер, които ще служат за очи на чудовищата. От тесто за пица се прави нишка, която се увива по дължината на кремвирша.
Пече се в загрята фурна до 180 градуса.
Тиквени сладки за Хелоуин
Необходими продукти:
- 1/2 ч.ч. разтопено масло
- 1 и 1/4 ч.ч. кафява захар
- 2 бр. яйца
- 1 и 1/2 ч.ч. печена или сварена тиква (смачкана на пюре)
- 2 и 1/2 ч.ч. пълнозърнесто брашно
- 3 ч.л. сода
- 1 ч.л. канела
- 1/2 ч.л. индийско орехче
- 1/2 ч.л. сол
- 1/3 ч.л. джинджифил
- 1 ч.ч. стафиди
- 1 ч.ч. натрошени ядки по желание
Начин на приготвяне:
Стафидите заедно с една супена лъжица топла вода се оставят 15 минути. Маслото пък се смесва със захарта и се разбива добре. Постепенно се добавят яйцата и пюрето от тиква, като се бърка непрекъснато.
В по-голяма купа се сипват брашно, содата, канелата, сол и джинджифил. Прибавя се тиквената смес, заедно с ядките.
Оформят се топчета и се наредат върху намаслена и набрашнена тавичка. Пекат се около 20 минути до зачервяване.
Весел празник!
14045 | 31 окт. 2016 | 10:30



Мобилна верси
RSS
