Костадин Паскалев е прекрасно лице, което да успокои БСП и да я преведе през бурните води

Кирил Добрев: Нося отговорност, че дръзнах да се кандидатирам срещу Нинова, но и тя сгреши

19798 | 10 апр. 2021 | 09:28

Братоубийствените войни ни провалиха и това е истината. И аз нося отговорност. С ръка на сърце мога да кажа, че не съм събудил нито един конфликт. Иска ми се тя да признае, че е сбъркала, да се извини, казва бившият заместник-председател на БСП


Нинова да се извини и да се оттегли от партията. Да даде възможност на хората да я изградят отново. Това заяви Кирил Добрев от БСП в ефира на бТВ.

По думите му той е очаквал да се съберат хората в партията и да тръгнат да мачкат.

"Получи се огромна пропаст между нас. Почнаха едни братоубийствени войни, започнахме да се наказваме и да се изключваме", каза още той.

Добрев бе категоричен, че той не иска да сяда на мястото ѝ. "Няма да говоря за програмата ѝ", добави той.

По думите му преди БСП се евъзстановявала, защото е искала прошка. "Искам да чуя от нея, че се извинява и е допуснала грешка", каза още той.

Политическата криза в момента пълзи. България трябва да има стабилно управление, защото тепърва предстоят фалити на фирми, каза още той.

 

Ако трябва да направим един вътрешнополитически анализ, първо трябва да кажа, че не съм кандидат и няма да се кандидатирам за нищо. Във вътрешнопартийния вот тя получи една сериозна подкрепа от партията. Един невероятен комфорт около тези избори. Да върти, да подрежда листи, да издига млади лица.

Всички очаквахме да се съберем под общи знамена и да тръгнем да мачкаме противника.- Отворихме обаче такива братоубийствени войни. Мачкахме се, убивахме се. Получи се огромна пропаст между нас – тези, които живеем и съществуваме в БСП и тези отвън. За партийците тя се представяше като нещо между Жана д`Арк и Райна Княгиня, а за външните е един провален политик. Може да посоча областите, платили данък „Нинова” на тези избори. Когато има някой неудобен, тя го сваля. Нормално е тези области да отвърнат на силите, които тя приложи, за да овладее нещата. Така, там реално имаме само един народен представител и нищо повече.

Обясняваме на поколението, което идва, за да възроди България, че 3 000 лв. е голяма заплата и трябва да му се повиши на такъв човек данъка, а в същото време капиталиста, който е изкарал 1 млн., неговия данък не пипаме.

 

Братоубийствените войни ни провалиха и това е истината. И аз нося отговорност. С ръка на сърце мога да кажа, че не съм събудил нито един конфликт. Ако съм го направил, това е било, че дръзнах да се кандидатирам срещу Корнелия Нинова. Иска ми се тя да признае, че е сбъркала, да се извини.

 

На 17 април ще има Национален съвет на партията. На Националния съвет може да се правят всякакви врътки. Най-важните неща са да се избере ново Изпълнително бюро, да се подкрепи двойката Радев - Йотова, да се избере зам.-председател, който да поеме функциите на лидер до президентските избори, който да успокои, да отвори вратите. В Централата ни се влиза с чип и се пита кой къде отива. Да върнем доверието в партньорите.

 

Вътрешните избори ще ги правим след президентските избори. Има много добри кадри за такъв зам.-председател. Има и човек който е преходното поколение. Един Костадин Паскалев е прекрасно лице, което да успокои БСП и да я преведе през бурните води”.

Кирил Добрев бе категоричен, че ГЕРБ е първа политическа сили основно заради вътрешните грешки на БСП.

„Заради наши грешки ГЕРБ отново е първа политическа сила – заяви Добрев. - Борили сме се с ГЕРБ, когато бяха страхотна сила. Сега се простреляхме и в двата крака сами. Да поставиш Борислав Гуцанов начело във Варна е самоубийство. Да кажеш, че си лидер и да финишираш четвърти е просто самоубийство. Наши грешки доведоха до това ГЕРБ да е отново алтернатива.

Шапка свалям на господин Слави Трифонов. За него гласуваха младите. Успя да накара поколението на моя син - 20-25 годишните, да отидат да гласуват. Моля го, да не подвежда младите хора.

 

Смятам, че трябва да има правителство и реално отговорността се пада на Слави Трифонов.

Голяма истина е, че в партията ни охладняхме към Румен Радев и това е грешка. Дори в нашата телевизия започнахме да го храним, някои хора да го наричат „Борат” и така. Загубихме проценти, защото открито не подкрепихме Радев. Хубаво е да се върнем към смисъла на БСП. Той е изграден на своите органи, които взимат решенията и това трябва да се осъзнае”.


ЕНП
Енергото

От категорията

Димитър Стоянов: Отговарям за Българската армия, не за производство и продажба на оръжие

Стоянов: Отговарям за Българската армия, не за производство и продажба на оръжие-Stoyanov--Otgovaryam-za-Balgarskata-armiya--ne-za-proizvodstvo-i-prodazhba-na-orazhie_1781097763.png

Терзанията, че няма да се реализират проектите за модернизация на армията без ...

10 юни 2026 | 16:19

Държавният глава: Регионална система за сигурност и свързаност е бъдещето на ПСЮИЕ

Държавният глава: Регионална система за сигурност и свързаност е бъдещето на ПСЮИЕ-Darzhavniyat-glava--Regionalna-sistema-za-sigurnost-i-svarzanost-e-badeshteto-na-PSYuIE_1781098408.jpg

Президентът Илияна Йотова е домакин на Срещата на върха на ПСЮИЕ , създаден ...

10 юни 2026 | 16:14

Абровски: Няма да позволя на никой да пречи на инициативата “Кошница с грижа”

Абровски: Няма да позволя на никой да пречи на инициативата “Кошница с грижа”-Ministar-Abrovski--Oshte-prez-2023-g--obshtinata-tryabvashe-da-izchisti--nezakonniya-grad--kray-Varna_1779947818.jpg

По думите му целта е да се подпомогнат най-уязвимите групи от населението и ...

10 юни 2026 | 19:37

Здравният министър Катя Ивкова: Над 80 млн. евро са в риск по проекти в Здравеопазването

Здравният министър Катя Иванова: Над 80 млн. евро са в риск по проекти в Здравеопазването-Zdravniyat-ministar-Katya-Ivkova--Blizo-57-mln--evro-po-proekti-sa-v-risk---tova-e-tezhko-nasledstvo_1779969966.jpg

Общата стойност на проектите, изпълнявани от Министерството на ...

10 юни 2026 | 19:19

НАЙ-ВАЖНОТО

Според него един от големите проблеми на българското земеделие е липсата на дългосрочна политика

Абровски: Няма да позволя на никой да пречи на инициативата “Кошница с грижа”

Абровски: Няма да позволя на никой да пречи на инициативата “Кошница с грижа”-Ministar-Abrovski--Oshte-prez-2023-g--obshtinata-tryabvashe-da-izchisti--nezakonniya-grad--kray-Varna_1779947818.jpg

По думите му целта е да се подпомогнат най-уязвимите групи от населението и ...

10 юни 2026 | 19:37

US самолети на летището са за логистично осигуряване на действия от американската армия

Димитър Стоянов: Отговарям за Българската армия, не за производство и продажба на оръжие

Стоянов: Отговарям за Българската армия, не за производство и продажба на оръжие-Stoyanov--Otgovaryam-za-Balgarskata-armiya--ne-za-proizvodstvo-i-prodazhba-na-orazhie_1781097763.png

Терзанията, че няма да се реализират проектите за модернизация на армията без ...

10 юни 2026 | 16:19

Кабинетът продължава и работата по изготвянето на бюджета за 2026 година

Радев потвърди: Спираме да ПРЕДОСТАВЯМЕ безвъзмездно въоръжение за Украйна, дали сме достатъчно!

-Radev--Nikakva-milost-kam-narushitelite-na-patya--ochakvam-drakonovski-merki_1780925010.png

„В МВР има много доблестни служители и искам те да знаят, че вече са с ...

10 юни 2026 | 10:19

Търговското сътрудничество със София в областта на оръжията е взаимно изгодно, казва Украйна

Киев отговори на Радев: Не получаваме безплатно оръжието от България, купуваме го

Киев отговори на Радев: Не получаваме безплатно оръжието от България, купуваме го


Снимка: Говорителят на украинското външно министерство Георгий Тихий-Kiev-otgovori-na-Radev--Ne-poluchavame-bezplatno-orazhieto-ot-Balgariya--kupuvame-go-Snimka--Govoritelyat-na-ukrainskoto-vanshno-ministerstvo-Georgiy-Tihiy_1781099029.jpg

Колкото по-силна е Украйна, колкото повече ресурси има, колкото повече сили ...

10 юни 2026 | 16:41

В пълна координация сме със София по отношение на сигурността по границите, посочи той

Хакан Фидан: Договорът с "Боташ" бе подкрепа за България, сега искаме всеобхватно споразумение

Хакан Фидан: Договорът с "Боташ" бе подкрепа за България, сега искаме всеобхватно споразумение-Hakan-Fidan--Dogovorat-s--Botash--be-podkrepa-za-Balgariya--sega-iskame-vseobhvatno-sporazumenie_1781088013.jpg

Наличието на силно правителство в София е жизненоважно за стабилността на ...

10 юни 2026 | 13:39

Югоизточна Европа е залог за стабилността и просперитета на европейския континент, каза тя

Държавният глава: Регионална система за сигурност и свързаност е бъдещето на ПСЮИЕ

Държавният глава: Регионална система за сигурност и свързаност е бъдещето на ПСЮИЕ-Darzhavniyat-glava--Regionalna-sistema-za-sigurnost-i-svarzanost-e-badeshteto-na-PSYuIE_1781098408.jpg

Президентът Илияна Йотова е домакин на Срещата на върха на ПСЮИЕ , създаден ...

10 юни 2026 | 16:14

Първи се загрижиха за кандидат-президентска кандидатура от ППДБ

Президентските избори – в зоната на здрача

Сред обсъжданите кандидатури за президент на този етап са на Илияна Йотова, Андрей Гюров и проф. Даниел Вълчев-Paun-Tsonev--Prezidentskite-izbori---v-zonata-na-zdracha_1781083720.jpg

Сред обсъжданите кандидатури за президент на този етап са екс служебният ...

10 юни 2026 | 11:59

Той я обвини в лъжа и настоя за незабавна проверка на управлението на НДК

Христо Мутафчиев към шефката на НДК Андрияна Татарова : Абе, моме проста! Кой ти даде поста?

Христо Мутафчиев към шефката на НДК Андрияна Татарова : Абе, моме проста! Кой ти даде поста?-Hristo-Mutafchiev-kam-shefkata-na-NDK-Andriyana-Tatarova---Abe--mome-prosta--Koy-ti-dade-posta-_1781075048.jpg

Тази престъпница си позволи да ме обвини, че съм "съветник" на ...

10 юни 2026 | 09:37

Събитието, насрочено за 13 юни, се бори срещу подмяната на ценностите

За безмерната необходимост от "Шествие за семейството"

За безмерната необходимост от "Шествие за семейството" -Za-bezmernata-neobhodimost-ot--Shestvie-za-semeystvoto--_1781093887.jpg

Както християнството е изградено върху концепцията за първородния грях като ...

10 юни 2026 | 14:37