Въоръжен крадец на коли в Лонг Бийч, щата Калифорния, е взел за заложници двама души и се е барикадирал в къща, за да се скрие от полицията. След известно време престъпникът е застрелял пленниците си и е направил опит да се самоубие, съобщава телевизия Си Би Ес.
На 1 януари офицер от полицията е забелязал по пътя лека кола, която предишния ден е била преследвана, и тръгнал след нея. В този момент в купето й са се намирали двама заподозрени.
Скоро престъпниците решили да се разделят. Единият изскочил от колата, открил огън по случайни минувачи и открадна друга коля. В това време ортакът му се възползвал от суматохата и се опитал да се укрие.
Той обаче не можал да избяга много надалеч, тъй като направил катастрофа и, за да не се озове в ръцете на полицията, се шмугнал в най-близката къща и взел двама души за заложници.
След известно време в къщата се чули изстрели. Когато влезли вътре, полицаите открили, че от двамата заложници и от престъпника шурти кръв. И тримата са били откарани в болница. Единият от похитените – 28-годишен млад баща е починал, съобщиха от местната болница. Избягалият ортак на престъпника все още се издирва.