На 9 септември в Съюза на архитектите в София от 18 часа Геше Танзинг Тамдин ще изнесе лекция на тема "Бизнес, будизъм и щастие във взаимосвързания свят". Според него да постигнеш щастие, най-важно е да смениш мисленето. Във всекидневния ни живот идват много отрицателни и негативни мисли, затова не можем да постигнем щастие. Но когато анализираме негативните мисли и постигнем разбиране откъде идват, тогава вече можеш да тръгнеш към щастието.
Децата трябва да имат добър пример в семейството - майка, баща, учител и училище, за да имат позитивно мислене. Трябва да работят със сърцето си, по-вътрешно, не само с ума. Винаги трябва да се мисли и за другите, отговори на въпросите ни за щастието Геше Тензинг. Ако приятелите ти са щастливи, и ти си щастлив. Ако те са нещастни, и ти страдаш заедно с тях.
Тензинг Тамдинг Роден е през 1965 г. в с. Чедам, Провинция Дагяб (Кхам), в Тибет. Той носи титлата за тибетски монах - Геше. Пръв негов учител баща му. Когато Геше-Ла става на 11 г., баща му умира в резултат на травмите, преживени от него през 7-те години прекарани в китайски затвор.
Геше-Ла решава да последва стъпките на своя чичо Кхен Ринпоче, който по това време е вече в Индия, и през 1977 г. избягва през Хималаите в Непал. Чичо му го взема в Бодхгая, където е ръкоположен за монах от Негово Светейшество Далай Лама. След даването на монашески обет, Негово Светейшество дава разрешение на Геше Тензинг Тамдинг да започне обучение в института по Будистка философия в Дхарамсала.
Геше Тензинг Тамдинг завършва учебната програма вместо за 10 за 5 години и получава своята степен Геше. Кандидатства пред Негово Светейшество за приемане в манастира Ганден, където е приет в 10-ти клас след успешни изпити през 1982 г. Десет години по-късно през 1992 г. той завършва своето Геше-обучение. Отново Негово Светейшество му дава позволение за произвеждане в по-висока степен на Геше Лхарампа, която той преминава с отличие и става един от най-младите Геше Лхарампа в манастира.
През 1993 г., веднага след вземане на изпитите, негово Светейшество го изпраща в Тайван, впоследствие в Хонг Конг и САЩ да преподава Ламрим в различни центрове. Геше Тензинг основава центрове за обучение в Дхарма в Сингапур и Малайзия. През 1995 г. пристига за първи път в Испания, за да посети своя чичо Кхен Ринпоче и преподава в негови центрове.
През 1999 г. провежда курсове в Испания, Англия и Германия. През 2002 г., когато неговият чичо Кхен Ринпоче, игумен на манастира Ганден, умира, Геше Тензинг Тамдинг се връща в манастира, за да подреди неговите книги и записки и да подпомогне манастирската администрация.
Неговият чичо го посочва за свой наследник на 5-те Будистки Центрове в Испания, където Геше Тензинг започва своята дейност през 2003 г. От тогава той изгражда повече от 15 нови Будистки Центрове в Испания. Главната му резиденция е в Менорка.
Там той основава най-големият будистки манастир в Европа - Чу Суп Цанг, който изпълнява ролята на университет, в който преподават квалифицирани тибетски учители.Програмата е достъпна за всички хора - будисти и небудисти, тъй като изучаваните там предмети са Философия, психология, епистемиология, логика и много други.
В процес на реализация е и неговият проект за голяма библиотека и център, като място за срещи между различните религии и духовни традиции по отношение на човешките ценности за насърчаване на солидарност, толерантност и мир в света.
Геше Тензин Тамдинг е човек, осъществил много проекти – има изградени центрове в Европа, Азия, Америка, Латинска Америка и Австралия, като учениците в тях са над 7 000.