Габриела и Стефани Стоеви позират със златните си медали

Те имат и сигурна квота за олимпийските игри в Токио

Сестри Стоеви отново станаха европейски шампионки по бадминтон

1573 | 2 май 2021 | 18:12

Радваме се, че започнахме така добре годината - с три поредни финала и най-после спечелихме един. Сега предстоят много отговорни турнири и най-вече олимпийските игри, които са най-голямата ни цел, казаха Стоеви след победата

Габриела и Стефани Стоеви станаха за втори пореден път европейски шампионки по бадминтон при женските двойки и затвърдиха доминацията си на Стария континент в тази дисциплина. Сестрите от Хасково (26 и 25 г.) победиха на финала на първенството в Украйна англичанките Клоуи Бърч и Лорън Смит с 2:0 (14, 19) и така завършиха турнира без нито един загубен гейм.

На последното европейско първенство по бадминтон - в Уелва (Исп) през 2018 г., Габриела и Стефани станаха за първи път шампионки. Преди това те имат сребърен медал от Евро`17 в Дания и златно отличие от Европейските игри в Баку през 2015 г. В колекцията им са още сребърен (Казан 2016) и бронзов (Базел 2014) медали от европейските отборни първенства за жени.

Сетри Стоеви имат и сигурна квота за олимпийските игри в Токио през лятото, където ще се опитат да подобрят класирането си от Рио`16, когато завършиха трети в предварителна група D и не успяха да стигнат до директните елиминицации.

"Радваме се, че започнахме така добре годината - с три поредни финала (б.р. - другите бяха на турнири в предишните седмици), и най-после спечелихме един. Сега предстоят много отговорни турнири и най-вече олимпийските игри, които са най-голямата ни цел", казаха Стоеви след победата.

Намери своята история

От категорията

БФС и Фондация „Трейс за хората" инициират благотворителен футболен мач в Цариброд

Емил Костадинов, вицепрезидент на БФС и Десислава Любенова, изпълнителен ...

13 май 2021 | 12:23

Несебър - разходка в древната Месамбрия

Сн. Министерство на туризма

През лятото в античния театър на Стария Несебър се провеждат концерти и ...

14 май 2021 | 17:04

Агентът му също са в града

Гришо е в Хасково с Лолита: Исках тук да празнувам рождения си ден, да й покажа откъде съм

Утре той навършва 30 години. Снощи стана ясно, че тенисистът се е прибрал в ...

15 май 2021 | 13:55

Илиана Раева: Ансамбълът не трябва да се успокоява, малко съм ядосана на Боряна Калейн

Следващото състезание за нашите момичета ще е в края на седмицата на държавното ...

10 май 2021 | 13:28