Шкварек към кабинета "Желязков": Или бързи и категорични консервативни политики, или си ходете!

Бъдете сигурни, че ако Камала беше спечелила, този кабинет днес нямаше да се случи

Шкварек към кабинета "Желязков": Или бързи и категорични консервативни политики, или си ходете!

13868 | 18 ян. 2025 | 20:34

Отрязването на либералите от властта беше само половината работа. Следва по-трудната - прокарването на всички онези крайно-нужни политики, които бяха невъзможни в ерата "Байдън-Шолц".


Кристиян Шкварек

 

България има редовен кабинет.
За първи път от създаването си ГЕРБ съставя редовен кабинет без участието на присъстващи в Парламента представители на "Демократичната общност".

През 2017-та представителите на тази общност просто се цепнаха на 3 и не влязоха в Парламента, принуждавайки Борисов да търси други партньори. (ОП) Но правилото "винаги с градските либерали" бива нарушено чак сега, днес, за първи път, след близо 19 години съществуване на тази партия.


С това се прекратява и "абонамента" на градските либерали за властта. Приключва правилото, че власт без тях е невъзможна, защото ще ти се карат отвън. Това се дължи изцяло на победата на Тръмп във Вашингтон. Бъдете сигурни, че ако Камала беше спечелила, този кабинет днес нямаше да се случи.


Повод за радост и безрезервна подкрепа от страна на консервативните хора ли е, обаче, това развитие?

Отговорът е не.

Основната разлика между нас и тях - либералната секта, е че те не се борят за друго, освен "техните" да са на власт. Единствената им цел е те - "добрите", "красивите", да са отгоре, да командват, с цената на всичко.

 

Ние не би трябвало да мислим по същия начин.

Нашата подкрепа следва да бъде на база само и единствено прокарани политики и конкретни цели.
Отрязването на либералите от властта беше само половината работа. Следва по-трудната - прокарването на всички онези крайно-нужни политики, които бяха невъзможни в ерата "Байдън-Шолц".

 

Кабинетът "Желязков" следва да получи подкрепа от консервативните хора в България САМО и единствено:


Когато вземе категорични мерки за ограничаване на тежките последици от Зеленизма върху българската енергетика и развитие. Не, ние не следва да плащаме кръвен данък в името на това да бъде намаляван "глобалния въглероден отпечатък". Особено, когато за всяка затворена с тежка цена у нас мощност в Китай, Индия и Африка отварят по 10. За този кабинет "Декарбонизацията" следва да остане дума, която поражда единствено смях, а не политики, данъци, спряна инфраструктура и затворени предприятия.


Когато вземе категорични мерки за обезопасяване на границата, прекратяване на масовата миграция и депортиране на хората, които вече формират афганско гето в центъра на София. Без значение дали ще мрънкат от поредното НПО, от Брюксел или в Дневник.


Когато вземе категорични мерки за съставяне на Демографска стратегия на България за излизане от демографската катастрофа, в която се намираме като най-бързо изчезващата нация на планетата Земя.


Аз вярвам, че единствено след ясно поети ангажименти и видими резултати по тези насоки би следвало човек с дясно и консервативно мислене да даде своята подкрепа за кабинета. Не преди това.

 

Както и да си я оттегли при първата тежка прогресивистка глупост, която същият този кабинет или промъкнал се за министър в него прикрит либерал реши да направи.

Тъкмо това е разликата между нас и тях - либералната секта, която се кичеше с профилни снимки на Кирил Петков и пишеше възгласи и хвалебствия през зимата на 2021-ва за това как "добрите взеха властта".

 

Ние, бидейки реалисти, сме напълно наясно, че "добри" няма.

Всеки човек е грешен, както и във всеки може да намериш нещо добро. Затова не следва да гърмим заря, когато на власт дойдат "наши", а да изчакаме да видим ясно приложени онези политики, на които сме се надявали толкова години.


Сега вие от кабинета "Желязков" имате прекрасната възможност да приложите всички онези политики, които бяха невъзможни до скоро - светът прави завой, Либералният ред приключва, на власт и в Белия Дом, и в много европейски столици идват или ще дойдат скоро отявлено десни, консервативни, антилиберални управления.

Следователно аргументът "отвън не ни дават" приключи.

Няма да можете да се оправдавате с него. Демонстрирайте с бързи и категорични консервативни политики, че сте различни от онези, които оставихте извън кабинета.
Или си ходете и вие.


Магазин за хората
ЕНП
Енергото

От категорията

Проф. Николай Райчев: Фанатизъм, по-силен от кръвта. Майка принесе сина си в жертва на Мъртвия Гуру

Една майка принесе сина си в жертва на Мъртвия Гуру-Edna-mayka-prinese-sina-si-v-zhertva-na-Martviya-Guru_1770887676.jpg

Тя не вярва на детето си за сексуално насилие, защото доказателствата биха ...

12 февр. 2026 | 11:12

Доц. д-р Борислав Цеков: Групата от Петрохан носи всички белези на опасна религиозна секта!

Доц. д-р Борислав Цеков-D-r-Borislav-Tsekov_1706012498.jpg

Вече се видя по несъмнен начин, че редица публични и политически фигури са били ...

12 февр. 2026 | 10:31

Милена Фучеджиева: Във всяка нормална държава Терзиев трябваше да подаде оставка заради "Петрохан"

Васил Терзиев и Ивайло Калушев-Vasil-Terziev-i-Ivaylo-Kalushev_1770894012.jpg

Проблемът са малоумните реакции на уж най-интелигентната част от българското ...

12 февр. 2026 | 12:57

Георги Първанов: Несъстоялият се политически лидер Румен Радев категорично няма да заличи БСП

Георги Първанов: Несъстоялият се политически лидер Румен Радев категорично няма да заличи БСП-Georgi-Parvanov--Nesastoyaliyat-se-politicheski-lider-Rumen-Radev-kategorichno-nyama-da-zalichi-BSP_1770793081.jpg

Има тенденция ГЕРБ да унищожава своите коалиционни партньори. Различно е ...

11 февр. 2026 | 08:48

НАЙ-ВАЖНОТО

Ще бъда подложена от "Осанна" до "Разпни го". Но нямах друг избор!, посочи Йотова

Президентът Йотова: Няма да нося отговорност за кабинета на Гюров. Ще бъда негов коректив!
(Видео)

Президентът Илияна Йотова: Ще бъда подложена от "Осанна" до "Разпни го". Но нямах друг избор! -Prezidentat-Iliyana-Yotova--Shte-bada-podlozhena-ot--Osanna--do--Razpni-go--No-nyamah-drug-izbor--_1770890619.png

Според Илияна Йотова вместо най-подходящия за този пост в една кризисна ...

12 февр. 2026 | 11:04

Президентът ще даде пресконференция

Йотова връчи мандат за съставяне на служебно правителство на Гюров. Той: Ще подходя с отговорност!
(Видео)

 Йотова връчи мандат за съставяне на служебно правителство на Гюров. Той: Ще подходя с отговорност!--Yotova-vrachi-mandat-za-sastavyane-na-sluzhebno-pravitelstvo-na-Gyurov--Toy--Shte-podhodya-s-otgovornost-_1770884895.png

През следващите дни ще положа всички усилия да намеря хора, в които всеки ще ...

12 февр. 2026 | 09:58

Премиерът дискутира с колегите си и подготовката на програмата за конкурентоспособността на ЕС

Желязков обсъди с Мелони и Мерц сигурността и търговската политика на ЕС

Желязков участва в неформална среща по покана на министър-председателя на Италия, федералния канцлер на Германия и премиера на Белгия -Zhelyazkov-uchastva-v-neformalna-sreshta-po-pokana-na-ministar-predsedatelya-na-Italiya--federalniya-kantsler-na-Germaniya-i-premiera-na-Belgiya-_1770890492.jpg

Разговорът бе посветен на интеграцията на единния пазар, опростяването на ...

12 февр. 2026 | 12:00

Ако съм намирал нещо нередно, първо съм щял да сигнализирам, каза на брифинг кметът на София

Терзиев призна: Ходил съм на хижа "Петрохан" и с моите деца. Дарил съм на НПО-то 80 000 евро

Терзиев призна: Ходил съм на хижа "Петрохан" и с моите деца. Дарил съм на НПО-то 70 000-80 000 евро-Terziev-prizna--Hodil-sam-na-hizha--Petrohan--i-s-moite-detsa--Daril-na-NTO-to-70-000-80-000-evro_1770897038.png

Да ми пришиват всички тези гнусотии, които се казаха, ми е изключително обидно, ...

12 февр. 2026 | 13:19

Тя твърди, че децата, които Калушев отглеждал и обучавал, били възприемани като „прерожденци“

Потресаващ разказ! София Андреева: Синът ми е убиецът на Иво Калушев и групата. Той дръпна спусъка

Потресаващ разказ!  София Андреева: Синът ми е убиецът на Иво Калушев и  групата. Той дръпна спусъка-Potresavasht-razkaz--Sofiya-Andreeva--Sinat-mi-e-ubietsat-na-Ivo-Kalushev-i-grupata--Toy-drapna-spusaka_1770879367.jpg

Синът ми лъже - Иво не го е насилвал сексуално. Няма как да го насилва, защото ...

12 февр. 2026 | 08:29

Потвърждават се данните за трайно присъствие на малолетни и непълнолетни в имот в Мексико

Прокуратурата за групата на Иво Калушев: Има свидетелски показания за сексуални контакти с деца

Прокуратурата за грухата на Калушев: Има свидетелски показания за сексуални контакти с деца-Prokuraturata-za--Petrohan--Ima-svidetelski-pokazaniya-za-seksualni-kontakti-s-detsa_1770889074.png

Предстои назначаване на графологична експертиза на иззети от хижата веществени ...

12 февр. 2026 | 11:11

След почивката председателят на НС наложи наказание на Тошко Йорданов

Див скандал в НС заради „Петрохан“: ИТН към ПП-ДБ: Лицемери! Имаме 6 трупа и педофили, които пазите
(Видео)

Див скандал в НС заради случая „Петрохан“: ИТН към ПП-ДБ - Да, смятаме, че подкрепяте педофилите-Div-skandal-v-NS-zaradi-sluchaya--Petrohan--ITN-kam-PP-DB---Da--smyatame--che-podkrepyate-pedofilite_1770881978.png

Тошко Йорданов каза, че именно Божанов е ходил да натиска депутати от ГЕРБ да ...

12 февр. 2026 | 09:37

У тази майка имаше ужасяващи психопатни черти, е на мнение тя

Д-р Гълъбова за София Андреева: Как може майка да говори без емоция за сина си! Това ме застреля!

Д-р Цветеслава Гълъбова: Как може една майка да говори без емоция за сина си! Това ме застреля!-1577950141.png

„Много ме впечатли пост на Калушев, че няма как да бъдеш миролюбив, без да ...

12 февр. 2026 | 09:12

Това не е майка, а адвокат на собствените си заблуди

Проф. Николай Райчев: Фанатизъм, по-силен от кръвта. Майка принесе сина си в жертва на Мъртвия Гуру

Една майка принесе сина си в жертва на Мъртвия Гуру-Edna-mayka-prinese-sina-si-v-zhertva-na-Martviya-Guru_1770887676.jpg

Тя не вярва на детето си за сексуално насилие, защото доказателствата биха ...

12 февр. 2026 | 11:12