Осветлението в два от най-посещаваните паркове в София - Южният и Западният, е възстановено. Новината съобщи кметът на София Васил Терзиев във Фейсбук.
Планирано е до март 2025 г. основните булеварди в столицата да бъдат осъвременени с LED осветление.
"Възложих да започне работа по проект за изграждането на осветление по алейната мрежа, която свързва Южен парк (в частта около бул. „Аренсалски” 125) със спирката на градския транспорт на ул. „Бяла черква”. Това ще позволи свободното придвижване на хората от квартала, които сега минават по заобиколен маршрут, за да избегнат тъмните алеи. Очаквам в началото на лятото да започне изграждането на новото осветление", коментира Терзиев.
По отношение на парк „Заимов" ситуацията с осветлението е доста по-трудна заради изключително лошото и опасно състояние на съоръженията, включително и корозирали стълбове, пояснява кметът на София.
До края на месеца ще бъде подготвен план за проектиране на осветителна мрежа и в парк "Хиподрума".