Тимур Халилов на въпрос къде е г-н Доган: Г-н Доган е навсякъде, където сме ние. Аз съм г-н Доган!

9 години след като причинява катастрофата на „Тракия“, Халилов прави втора фатална катастрофа, този път на бул. „Цариградско шосе“

Тимур Халилов на въпрос къде е г-н Доган: Г-н Доган е навсякъде, където сме ние. Аз съм г-н Доган!

15126 | 10 септ. 2024 | 08:41

Преди 22 години по вина на Халилов е предизвикана тежка катастрофа на магистрала „Тракия“ в района на Ихтиман, при която загива жена, пътуваща в друг автомобил.


-н Доган е навсякъде, където сме ние. Аз съм г-н Доган!"

Така депутатът от крилото на почетния председател на ДПС Тимур Халилов отговори на въпроса на водещите в Нова тв - къде е г-н Доган.

 

На следващия въпрос - кой държи печата на ДПС, Халилов отовори - внесли сме всички необходими документи. На повторен въпрос - четем, че печата е в Пеевски - отговорът е - ние сме внесли нашите документи.

 

“Видяхме истинското лице на Пеевски преди 8-10 месеца”, казва днес Халилов.

 

Припомняме: Националната конференция на ДПС беше на 22  февруари 2024 и на нея Пеевски беше избран с бурни аплодисменти от 900 делегати пред лицето на цялата либерална европейска общност. А ДПС обяви “ново начало” начело с Пеевски.

 

Три месеца преди това, на 17 ноември 2023-а, почетният председател Ахмед Доган заяви в писмена позиция пред ЦС: "Делян Пеевски е феномен в българската политика през последните 5-6 месеца, защото с неговата комбинативност, медиаторски умения и хиперактивност върна центъра на властта в парламента. Превърна се в желан партньор."

 

Та, кога точно Халилов е прозрял какъв е Пеевски?

 

Неотдавна Тимур Халилов се хвалеше, че е стипендиант на ДПС и е в партията от десетилетия. Но удобно забравя, че преди 22 години по негова вина е предизвикана тежка катастрофа на магистрала „Тракия“ в района на Ихтиман, при която загива жена, пътуваща в друг автомобил.

По вина на Халилов инвалид до края на живота си остава синът на загиналата жена. За цели две десетилетия Халилов, който както сам се хвали има просперираща кариера, свързана с ДПС, не намира за нужно да заплати 210 000 лв. на пострадалия Владимир Гочев за неговите травми и за присъденото обезщетение за смъртта на майка му Пенка Тонева.

Тимур Халилов дори завежда дело срещу пострадалия от причинената от него катастрофа, с което иска Владимир Гочев да му заплати разноските в размер на почти 14 хиляди лева за воденото от депутата дело. Парадокс – Халилов две десетилетия обяснява, че няма пари да плати „кръвнината“, но плаща на адвокати, за да съди пострадалия.

Така излиза, че един инвалид от село Българин, община Харманли не може да получи обезщетение за съсипването на здравето му и смъртта на неговата майка, докато Тимур Халилов раздава морални категории от екрана.

 

 9 години след като причинява катастрофата на магистрала „Тракия“, Халилов прави втора фатална катастрофа, този път на бул. „Цариградско шосе“.

 

През 2011 г. докато шофира своя джип „Мерцедес“ ML, Халилов убива пресичащ булеварда възрастен мъж. Тогава Тимур Халилов обяснява, че не видял пешеходеца и не могъл да спре навреме. Ключов момент тук е – как Тимур Халилов хем няма пари, за да плаща обезщетение за катастрофата от 2002 г., но в същото време през 2011 г. очевидно има пари, с които да си позволи да шофира джип „Мерцедес“. 

 

С тази "биография" днес Халилов е пръв защитник на "правата и свободите" в ДПС.

 

 


От категорията

Желязков за спекулата: В момента на пазара има и елементарни разбойници

Желязков: В момента на пазара има и елементарни разбойници-Zhelyazkov--V-momenta-na-pazara-ima-i-elementarni-razboynitsi_1750512396.jpg

Министър-председателят Росен Желязков изтъкна, че активната информационна ...

21 юни 2025 | 16:25

Кабинетът: България има ясен план за въвеждане на еврото от 1 януари 2026 г.
(Видео)

Кабинетът:България има ясен план за въвеждане на еврото от 1 януари 2026 г.-Kabinetat-Balgariya-ima-yasen-plan-za-vavezhdane-na-evroto-ot-1-yanuari-2026-g-_1750501045.jpg

От август 2025 г. до края на 2026 г. цените ще бъдат обозначавани в левове и в ...

21 юни 2025 | 13:15

Радев удостои с Почетен знак най-стария български фолклорен ансамбъл в САЩ „Отец Паисий“

Снимки: Прессекретариат на президента-Snimki--Pressekretariat-na-prezidenta_1750533085.jpg

На сцената на Античния театър в Несебър отличието получи артистичният директор ...

21 юни 2025 | 22:10

"Възраждане" участва на голям форум в Санкт Петербург

Снимки: ПП "Възраждане"-Snimki--PP--Vazrazhdane-_1750532765.jpg

Народният представител Коста Стоянов беше на Международен икономически форум в ...

21 юни 2025 | 22:05

НАЙ-ВАЖНОТО

Неуредици на столичното летище

300 пътници блокирани час в "ръкава" на самолет на летището в София. Караджов със спешна среща

Вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов свиква спешна среща в неделя във връзка с неуредиците на летище "Васил Левски" София и драстичния инцидент от днес.-Vitsepremierat-i-ministar-na-transporta-i-saobshteniyata-Grozdan-Karadzhov-svikva-speshna-sreshta-v-nedelya-vav-vrazka-s-neureditsite-na-letishte--Vasil-Levski--Sofiya-i-drastichniya-intsident-ot-dnes-_1750513974.jpg

Министърът на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов свиква спешна среща в ...

21 юни 2025 | 16:40

Не допускайте да ставате част от разпространението на спекула и насаждане на недоверие, призова премиерът търговците

Желязков за спекулата: В момента на пазара има и елементарни разбойници

Желязков: В момента на пазара има и елементарни разбойници-Zhelyazkov--V-momenta-na-pazara-ima-i-elementarni-razboynitsi_1750512396.jpg

Министър-председателят Росен Желязков изтъкна, че активната информационна ...

21 юни 2025 | 16:25

Необходимо е актуализиране на устави, дружествени договори и учредителни актове

Основни стъпки за бизнеса при въвеждането на еврото. Рискове и правила

Основни стъпки за бизнеса при въвеждането на еврото. Рискове и правила-Osnovni-stapki-za-biznesa-pri-vavezhdaneto-na-evroto--Riskove-i-pravila_1750515276.jpg

Бизнесът трябва да осигури съответствие на ценови етикети и комуникация до ...

21 юни 2025 | 17:12

До 30 септември информационните системи на държавата ще са готови

Кабинетът: България има ясен план за въвеждане на еврото от 1 януари 2026 г.
(Видео)

Кабинетът:България има ясен план за въвеждане на еврото от 1 януари 2026 г.-Kabinetat-Balgariya-ima-yasen-plan-za-vavezhdane-na-evroto-ot-1-yanuari-2026-g-_1750501045.jpg

От август 2025 г. до края на 2026 г. цените ще бъдат обозначавани в левове и в ...

21 юни 2025 | 13:15

Инж.Борислав Борисов заяви, че всички задължения на дружеството към държавата са единствено текущи

Директорът на Топлофикация Перник: Платили сме 60 000 000 лева към държавата за 5 години!

Директорът на Топлофикация Перник: Платили сме 60 000 000 лева към държавата за 5 години!-Direktorat-na-Toplofikatsiya-Pernik--Platili-sme-60-000-000-leva-kam-darzhavata-za-5-godini-_1750416211.jpg

Инженерът обясни, че зеленият курс, по който Топлофикация Перник върви, изисква ...

20 юни 2025 | 13:42

Дипломацията винаги е възможна, дори в мрачни времена като днешните. Тя изисква практическа мъдрост

Проф. Джефри Сакс: Тръмп, под влиянието на Нетаняху, ни води към Трета световна война

Проф. Джефри Сакс-Prof--Dzhefri-Saks_1704727094.jpg

Големият въпрос сега е дали президентът на САЩ може да се освободи от контрола ...

21 юни 2025 | 10:00

Той е спечелил уважението на висши служители заради смелостта си

Кой е американският генерал "Горилата", който настоява Тръмп да удари Иран с бункерна бомба

Ген. Майкъл Ерик Курила, известен като "Горилата"-Gen--Maykal-Erik-Kurila--izvesten-kato--Gorilata-_1750505147.jpg

Ген. Майкъл Ерик Курила, ръководител на Централното командване на САЩ ...

21 юни 2025 | 14:24

ПП са като тромб в артериите на демокрацията - не вършат нищо, но не дават и на другите да го правят

Н. Събев за ПП: Група службогонци, развявайки дипломи от чужбина, излъгаха жадуващите за промяна

Н. Събев за ПП::Група службогонци, развявайки дипломи от чужбина, излъгаха жадуващите за промяна-1643376632.png

С прословутия „Тате” седи цяла шайка бивши ДС-та и криминални лица, които от ...

21 юни 2025 | 16:35

Съветниците отляво поискали референдум за правилата за избор на принцеса

Проф. Любомир Халачев: Пантофката на Пепеляшка

Проф. Любомир Халачев-1547659698.jpg

Съветниците отдясно направили тайно конференция по въпросите за бъдещата ...

21 юни 2025 | 11:26