''Сагата "Оги-Светлана" - разговори по скайп, публикувани дни наред от агенция ПИК, поставя основателни въпроси, свързани с най-тъмните дебри и отблъскващи практики в българската преса'', заяви медийният експерт Иво Инджов.
''Въпросите, възникващи от тези разговори, са достатъчно сериозни, за да ги подмине прокуратурата, дори да става въпрос за майсторска художествена измислица. Дори да съществува капчица съмнение, че министър-председателят Бойко Борисов и вътрешният министър Цветан Цветанов са купили два вестника, че премиерът искал да вземе сградата на Полиграфическия комбинат в София и да я продаде за себе си, както казва лидерът на ДСБ Иван Костов, цитиран от в. "Преса", прокуратурата трябва да провери този текст. И да потвърди или отхвърли съмненията за отровна симбиоза между медии, икономическа олигархия и власт'', настоява експертът.
''Макар че България не е Италия и си няма своя Берлускони, апетитите за контрол над медиите от страна на политици чрез държане в зависимост на корумпирани олигарси – медийни собственици в годините на прехода никога не са преставали. Този модел доведе до сриване на тиражите на някога уважавани вестници, до падане на рейтинги на амбициозни телевизии. Голяма част от медиите заложиха на корпоративната журналистика, на политическия слугинаж и предадоха интересите на гражданите. Хората протестират на улиците не само срещу монополите и далаверите на политическата каста, но и срещу предателството на медиите. Медийният бунт на гражданите е последният опит за пречистване на българската журналистика,'' заяви Иво Инджов.