Тя финишира с резултат 11:23

Ивет Лалова триумфира със злато на Балканиадата

1386 | 2 септ. 2019 | 19:55

На 100 метра при мъжете българинът Антонио Иванов заслужи бронз с 10.66. Ветеранът Йоло Николов донесе първия медал за България от шампионата, след като завърши втори в бягането на 5000 метра

Ивет Лалова спечели златен медал на Балканиадата по лека атлетика в Правец. Тя финишира първа на 100 м с резултат 11:23.

Веднага след постижението тя бе поздравена от носителя на „Златната топка“ за 1994 г. Христо Стоичков и министъра младежта и спорта Красен Кралев.

На второ място завърши Диана Вайсман от Израел с 11:25. Другата ни представителка Инна Ефтимова остана трета с 11.56.

Ивет спечели още една квота за Олимпиадата в Токио догодина и за Световното в Доха, което ще се проведе по-късно този месец.

На 100 метра при мъжете българинът Антонио Иванов заслужи бронз с 10.66. Ветеранът Йоло Николов донесе първия медал за България от шампионата, след като завърши втори в бягането на 5000 метра.

Източник: Нова.тв

От категорията

Измамници събират пари уж за "Левски"

За това алармираха от "Герена" и призоваха феновете да не дават ...

20 февр. 2020 | 17:33

Кметът на Бургас посрещна златното момче в борбата: Искам да изкажа благодарност на Едмонд Назарян!

Димитър Николов официално покани Едмонд Назарян да създаде мастър клас за ...

20 февр. 2020 | 12:11

Първата система VAR в България бе монтирана на "Хювефарма Арена"

Системата ще бъде свързана към 13-те камери на Българската национална ...

19 февр. 2020 | 18:18

Кралев награди медалистите от Европейското първенство по борба в Рим

Българските състезатели се завърнаха от италианската столица с три златни, два ...

19 февр. 2020 | 17:35

За да коментирате, трябва да влезете в системата. Моля, въведете потребителско име и парола, а ако все още нямате регистрация, си направете. Процедурата няма да отнеме повече от няколко минути, а за Ваше удобство може още по-бързо да влезете с профила си във Фейсбук.