Тя финишира с резултат 11:23

Ивет Лалова триумфира със злато на Балканиадата

1154 | 2 септ. 2019 | 19:55

На 100 метра при мъжете българинът Антонио Иванов заслужи бронз с 10.66. Ветеранът Йоло Николов донесе първия медал за България от шампионата, след като завърши втори в бягането на 5000 метра

Ивет Лалова спечели златен медал на Балканиадата по лека атлетика в Правец. Тя финишира първа на 100 м с резултат 11:23.

Веднага след постижението тя бе поздравена от носителя на „Златната топка“ за 1994 г. Христо Стоичков и министъра младежта и спорта Красен Кралев.

На второ място завърши Диана Вайсман от Израел с 11:25. Другата ни представителка Инна Ефтимова остана трета с 11.56.

Ивет спечели още една квота за Олимпиадата в Токио догодина и за Световното в Доха, което ще се проведе по-късно този месец.

На 100 метра при мъжете българинът Антонио Иванов заслужи бронз с 10.66. Ветеранът Йоло Николов донесе първия медал за България от шампионата, след като завърши втори в бягането на 5000 метра.

Източник: Нова.тв

От категорията

Европейска седмица на спорта започва в София

Посланици на инициативата и тази година са успели български спортисти и ...

22 септ. 2019 | 11:50

Златните ни момичета спечелиха бронз на многобоя в Баку

Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Ерика ...

21 септ. 2019 | 18:23

Димитър Бербатов прекратява футболната си кариера

Дългогодишният му футболен път бе повече от бележит и значим. Бербатов е юноша ...

19 септ. 2019 | 17:49

Тайбе Юсеин си осигури квота за Олимпиадата

Снимка: БГНЕС, архив

В следобедния сеанс ще се бори и Юлияна Янева (65 кг) за бронзовия медал в ...

19 септ. 2019 | 15:31

За да коментирате, трябва да влезете в системата. Моля, въведете потребителско име и парола, а ако все още нямате регистрация, си направете. Процедурата няма да отнеме повече от няколко минути, а за Ваше удобство може още по-бързо да влезете с профила си във Фейсбук.